Veterinární poradna

Dotazy odpovídá
MVDr. Veronika Lesiuková

Milan Žižlavský

06.04.13

Dobrý den,jaký přípravek použít na blechy a klíštata na německého vlčího špice.děkuji

Zobrazit odpověď (1)

Stanislava Boučková

28.03.13

Dobrý den,pořídila jsem si štěnátko bolonského psíka.Dočetla jsem se,že bývají alergický na kuřecí maso.Doporučíte mi prosím nějaké vhodné granule?Za jak dlouho se u psa objeví alergická reakce po požití alergenu?Za odpověd předem děkuji

Zobrazit odpověď (1)

Jana Meixnerová

26.03.13

Dobrý den. Mám 4 letého labradora. Když sedí nebo stojí, třesou se mu přední nohy. Myslíte, že by mu pomohl přípravek na klouby? A jaký zvolit? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď (1)

Pavel Hoyer

19.03.13

Mám kočku-13letou-v posledních cca.14dnech však už není taková dračice..naopak je velice hodňoučká-poddaná,přítulná ještě víc než bejvala-vidím že se mění...někdy sotva vyskočí na stoleček,ke mě na postel,apod.Co zvládala před 2-3týdny je nyní pro ní těžší.Je to věkem či se mám obávat že se děje něco spíše-zdravotního stavu?Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď (1)

Jarmila Veselá

17.03.13

Dobrý den, prosím o doporučení vhodných granulí pro kastrovanou fenku cca 10 let starou, náchylnou k průjmovým onemocněním. Teď po antibiotikách veterinář doporučil probiotika. Existují granule s nimi? Děkuji.

Zobrazit odpověď (1)

Magdalena Placrová

16.03.13

Dobrý den, můžete mi doporučit granule pro 2 letého labradora.Nyní byla zjištěna výrazná hypofunkce slinivky. děkuji

Zobrazit odpověď (1)

Ivona Lencová

14.03.13

dobrý den ráda bych se zeptala, zda obojek proti parazitům Bolfo dostatečně ochrání mého 8měsíčního Kavalírka proti blechám a klíšťatům, kdy ho máme začít používat a na jak dlouho vydrží. Děkuji a přeji pěkný den. I.L.

Zobrazit odpověď (1)

Hedvika Menhardová

06.03.13

Dobrý den, náš kocour (5 let, cca 8 kg, kříženec Britské modré, kastrát) chovaný pouze v bytě nyní prodělal druhý zánět močových cest. V současnosti dobírá antibiotika. Veterinář nám říkal, že máme alespoň na 3 měsíce nasadit speciální dietní krmení a pak jít na testy moči a poté se uvidí. Můžete mi prosím doporučit, jaké krmení koupit? Děkuji Menhardová

Zobrazit odpověď (1)

Markéta Žáčková

26.02.13

Dobrý den, máme ani ne roční fenku Kavalíra King Charlese Španěla. Absolvovali s ní výcvik a je tedy velmi poslušná, ale i přesto rozmazlená. To by nám ani nevadilo, je to mazlík, ale máme problém. Když odejdeme z domu, tak nám kouše dřevěné venkovní dveře a rozháže pelíšek naší starší feně. Když jsme doma, nic takového se neděje. Zkoušeli jsme dveře oblepit páskou, ale tu strhla a kousala dál. Potom jsme dveře nastříkali přípravkem proti okusu, ale ani to jí nezabránilo. Nyní jsou dveře natřené pálivou paprikou, ale myslím, že ta to taky nevytrhne (ještě doma sama s paprikou nebyla, tak nevím). Prosila bych o radu, protože my už si rady nevíme a za chvíli se dveřma prokouše až na ulici. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Sedláčková.

Zobrazit odpověď (1)

Alena Zíková

12.02.13

Dobrý den, mám 2 letého bílého bulteriera. Asi před rokem jsme zjistili že má alergii na kuřecí maso. Měl po něm průjem a na těle se mu dělali pupínky a strupy. Začali jsme mu kupovat granule pro citlivé zažívání a citlivou kůži. Všchno se srovnalo. Teď se mu ale zase začali dělat červené boláky, které se mění ve strupy.Má je spíše na čumáku. Občas se mu nějaký objeví i na těle. Nevím co s tím. Poradíte? Navíc si i docela líže packy. Nevím jestli si je jen myje, ale má na packách občas zarudlá místa. Děkuji za rady a odpověď. Alena

Zobrazit odpověď (1)