20.08.11 Aktuality

Vyberte mu jméno!

Projekt Čtení pomáhá vybírá jméno pro štěňátko fenky labradora, které se chystá do adoptivní rodiny osvědčených vychovatelů. Na www.ctenipomaha.cz můžete v anketě pomoci vybrat štěňátku jméno. Hlasovat může každý. Zatím vede jméno Jackie, následuje Jenny a Judi.

 

Jsou to právě asistenční psi, kteří jsou ohromnou pomocí pro každého vozíčkáře. Nejen, že se stávají jeho kamarádem, který s ním tráví téměř dvacet čtyři hodin denně, ale jsou i jeho oporou. Jsou vycvičeni tak, že dokážou rozsvítit i zhasnout světla, nosit batůžek s drobnostmi, umí dokonce i otevřít pračku a vyndat z ní prádlo, pustí počítač, rozepnou zip, vrátí ruku zpět na ovládací panel vozíku, podá spadlé předměty.

 

Takový výcvik je však hodně náročný, cesta od štěněte k asistenčnímu psovi trvá téměř dva roky. Nejprve projde výchovou v adoptivní rodině, následuje speciální škola a náročné závěrečné zkoušky. Teprve pak se dostává ke svému skutečnému páníčkovi.

 

Fenka labradora se narodila 29. 6. 2011, nyní se chystá do adoptivní rodiny. Zatím však nemá jméno. Vybrat ho můžeme my díky projektu Čtení pomáhá. Hlasovat může každý, kdo navštíví www.ctenipomaha.cz, a to do 21. 8. 2011.