24.05.24 Život se psem

Výlety se psem po Východních Čechách

Pokud hledáte inspiraci pro výlety s vaším čtyřnohým přítelem v Královéhradeckém kraji, jste na správném místě. Tento kraj nabízí mnoho krásných a pestrobarevných míst, která jsou jako stvořená pro procházky se psem. Zde je pár tipů, kam se můžete vydat.

1. Babiččino Údolí

Babiččino údolí, které se nachází nedaleko Ratibořic, je ideální pro klidné procházky v romantickém prostředí. Údolí spojuje několik historických památek a překrásnou přírodu. Vezměte svého psa na procházku kolem zámku Ratibořice, přes železný most a až k osamělé kapličce. Většina cest je zde pěšinou nebo lehkým terénem, takže se nemusíte obávat náročné chůze pro vašeho čtyřnohého přítele.

2. Krkonoše

Pro milovníky hor a náročnějších treků nabízí Krkonoše nespočet tras různých obtížností. Jednou z nich je třeba cesta na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, která je však pro psy povolena pouze v letním období a na vodítku. Méně náročné, ale stále krásné výlety, nabízí například okolí Špindlerova Mlýna nebo Pec pod Sněžkou.

Ti zdatnější s pejskem mohou absolvovat i výlet na Sněžku. TI méně zdatní si mohou trasu zkrátit lanovkou, která vede z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu, ze které je to na vrcholek už jen kousek.

3. Hradec Králové a okolí

Pokud dáváte přednost městským procházkám, Hradec Králové nabízí mnoho možností. Projděte se například po historickém centru, navštivte parky, jako je Velký a Malý Hradební rybník, nebo se vydejte na delší túru podél řeky Orlice.

V okolí jsou úžasné písáky a lomy na koupání i se svým mazlíčkem, např. Marokánka nebo rybník Výskyt uprostřed Hradeckých lesů. Koupat i projít se s pejskem můžete i okolo Biřičky, kde je všestranná zábava pro pejska i jeho majitele. V těchto lesích také můžete navštívit rozhlednu Milíř s krásným výhledem do krajiny.

Krásné procházky jsou také v okolí Lesního hřbitova nebo kempu Stříbrný rybník. Zde vede jak asfaltová cesta. vhodná pro bruslaře, cyklo ale i pěší, tak můžete zvolit i několik různých tras lesem.

Kousek od centra Hradce Králové doporučuji také navštívit Šimkovy sady.

4. Prachovské skály

Tyto pískovcové skály jsou součástí Českého ráje a nabízejí úchvatné výhledy a skvělé terény pro pěší turistiku i s pejsky. Procházky mezi skalními městy jsou zážitkem, na který jen tak nezapomenete. Doporučujeme navštívit během týdne, aby jste se vyhnuli víkendovým davům.

5. Adršpašsko-teplické skály

Jedná se o další skvost české přírody, kde se nacházejí unikátní skalní formace. Prohlídková trasa je přístupná i se psy a nabízí nezapomenutelné výhledy a zážitky. Je to ideální místo pro milovníky přírody a krásných panoramat.

Tipy na závěr:

Vždy se ujistěte, že máte s sebou dostatek vody pro sebe i pro vašeho psa, obzvláště v teplých měsících.

Dodržujte pravidla vstupu se psy do národních parků a chráněných oblastí.

Nezapomeňte na pytlíky na exkrementy, abyste udrželi přírodu čistou pro ostatní návštěvníky. Ideální mohou být i bio rozložitelné pro odstranění exkrementů z cest/chodníků a zároveň jsou plně rozložitelné a ekologické.

Výlety s psem mohou být skvělou příležitostí pro oba, jak utužovat vztahy se svým miláčkem, dopřát mu dostatek pohybu a užít si spoustu zábavy.