29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
18.05.14 Aktuality

Vyšehradský Voříšek 2014

Organizátoři akce Vyšehradský Voříšek dají již třetím rokem šanci křížencům a pejskům bez průkazu původu. Majitelé tak mohou opět využít možnosti přihlásit svého mazlíčka nejen jako účastníka výstavy, ale rovněž jako soutěžícího v několika neobvyklých disciplínách. Výtěžek z akce jde na pomoc středočeským útulkům.

Letos se na pražském Vyšehradě koná jedenáctý ročník festivalu Vyšehraní. V rámci této kulturní události proběhne na Letní scéně dobročinná akce Vyšehradský Voříšek, která tento rok spadá na neděli 25. května. Kříženci a pejsci bez průkazu původu se mohou zúčastnit výstavy a několika soutěží. Jde o neobvyklé disciplíny, jako je Podoba pán a pes, Nejlepší chytač piškotů, Pes sympaťák, nebo Útulkový švihák.

Akce je celodenní záležitostí. Startuje již v 9 hodin, kdy jsou všichni pejsci kontrolovaní během veterinární přejímky. Následně startuje posuzování mazlíčků nejen v rámci zábavných soutěží, ale také v několika výstavních kategoriích. Psí účastníci jsou děleni dle věku, velikosti a pohlaví. Každý vítěz získá výhru v podobě granulí nebo odměn od hlavního sponzora značky špičkového krmiva pro psy a štěňata Nativia.

Registrace a vstup pro návštěvníky je zpoplatněn symbolickou částkou. Výtěžek z akce šel v předchozích letech na podporu O.S. Toulavé Tlapky. Letos bude spravedlivě rozdělen mezi středočeské útulky. Také psí útulky jsou účastníky výstavy voříšků. Každý útulek může registrovat tři pejsky. Ti mohou nejen vyhrát, ale třeba si prostřednictvím této akce najít i nový domov.

Porota a diváci hodnotí nejen exteriér psa, ale taktéž jeho chuť spolupracovat. Zájemci o registraci se nemusí obávat přísného zkoumání poslušnosti psa a jeho chování. Organizátorům jde především o příjemné setkání pejskařů a jejích mazlíčků, kteří si vždy celý den užijí zábavnou formou. Akce má dobročinný charakter a záměrem je dát šanci k prezentaci nejen šikovným a krásným voříškům, ale hlavně útulkům a organizacím, které se zabývají hledáním domovů pro opuštěné pejsky.