30.12.22 Aktuality

Za Silvestr bez petard!

Novoroční oslavy s sebou vždy přinášejí i stinnou stránku. Líbivé ohňostroje a hlasité výbuchy jsou noční můrou psů a dalších zvířat. Jejich majitelům tak často nezbývá nic jiného než svého čtyřnohého kamaráda umístit daleko mimo zdroj výbuchů a v nejhorším případě ho i nadopovat uklidňujícími léky. Pro někoho jsou tak oslavy konce roku zábavou, pro druhé neskutečným utrpením.

„A ještě hůře na tom jsou volně žijící zvířata, která se na takové lidské projevy ‚radosti‘ připravit nemohou vůbec. Díky této zvrácené člověčí potřebě oslav příchodu nového roku je každoročně zraněno a umírá mnoho zvířat, včetně psů,“ říká ředitelka organizace Helppes Zuzana Daušová.
 
Agentura WMC Grey proto přišla s nápadem, jak tento problém představit široké veřejnosti. Ve videu, které nese název Psohňostroj, se psi stali tím, co sami nesnášejí. Pomocí světelných obojků byla vytvořena choreografie, která připomíná reálný ohňostroj. Bez výbuchů a bez trápení. Celý projekt je vlastně takovým manifestem samotných psů a upozorňuje na problematiku ohňostrojů spojenou s nadměrným hlukem. Na webu www.helppes.cz/psohnostroj pak nabízí alternativu k oslavám či užitečné tipy pro majitele psů.
 
„Téma novoročních ohňostrojů vždy vře hlavně na sociálních sítích. Jejich odpůrci doteď používali jako hlavní zbraň upravenou fotografii s přeškrtnutým symbolem rachejtlí. My jim teď do rukou dáváme další alternativu, která možná zasáhne i zaryté zastánce hlasitých oslav,“ dodává kreativní ředitel WMC Grey, David Suda. Role „rachejtlí“ se zhostili budoucí asistenční a vodicí psi z organizace Helppes se svými trenérkami a pečovatelkami.

Odkaz na video zde: https://www.youtube.com/watch?v=FkD9rkQgrw4