14.10.23 Aktuality

Závody v pasení: Martínkovice

V Martínkovicích se 29. 9. až 1. 10. 2023 konaly poslední letošní závody v pasení, které posuzoval Miroslav Vostřez a Ivana Horská.  Všechny tři kategorie byly zcela (nebo téměř zcela) naplněné a počasí s ohledem na roční dobu až neskutečně přálo. 


Vzhledem k tomu, že většina jehňat již z farmy odjela, byla stáda ovcí o něco klidnější a pomalejší, což některým psům velice vyhovovalo. Velmi úspěšné byly například šeltie, které s divokými ovcemi přece jen zápasí víc než větší plemena. Také moc příjemně překvapil slovenský čuvač, který v pátek složil test HWT a v sobotu se již zúčastnil prvních závodů v nejnižší kategorii IHT1 a skončil v první desítce z dvaceti závodníků. 
Také průřez plemen byl velmi pestrý. Startovalo několik chodských psů, australských ovčáků, briardů, kelpií, šeltií, welsh corgi, mudíků, slovenských čuvačů, ale i louisianský leopardí pes, bílý švýcarský ovčák, beauceron, australský honácký pes nebo belgický ovčák.
Všechny dny probíhaly v přátelské a klidné atmosféře, závodníci byli velmi nadšení z cen - kvalitního krmiva a pamslků Ibero NATURAL. Tímto také velice děkujeme společnosti TV Probbe za sponzoring, který podle ohlasů na krmivo přinese i nové zákazníky.