01.04.10 Aktuality

Zvolte zvířecího hrdinu, který vás chytne za srdce

Od 1. dubna mohou majitelé psů a koček přihlásit svého mazlíčka na ocenění „Můj hrdina“ na webové stránce www.mujhrdina.cz. Stačí v jednoduchém formuláři popsat jeho příběh a vložit fotografii. Je možné nominovat každého psa nebo kočku, kteří jsou pro svého majitele důležití a jedineční. Ať už někoho přímo zachránili nebo mu svou přítomností pomohli v těžké životní situaci, jsou to právě oni, kdo si zaslouží uznání a ocenění. O nejúchvatnější příběh zvířecího hrdiny bude možné hlasovat až do konce srpna, v září pak proběhne finále a předání ocenění.

Cílem ceny Můj hrdina je poukázat na to, jak výjimečný vztah často panuje mezi zvířetem a jeho majitelem, a najít inspirativní zvířecí hrdiny České republiky. Hlavním partnerem projektu je společnost Hill’s Pet Nutrition, která oceněným  věnuje krmivo Hill’s.

Majitelé mohou příběh a fotku svého mazlíčka nahrát na web pomocí jednoduchého formuláře a přihlásit jej do jedné ze tří kategorií – Domácí psi, Domácí kočky a Profesionálové (tedy zvířata, která jsou cvičena pro konkrétní účely – např. psi vodící, asistenční, záchranářští, policejní apod.). Celá webová stránka je koncipována jako Blind Friendly, tedy snadno přístupná i nevidomým a slabozrakým, aby i nevidomí mohli přihlásit svého vodícího psa na ocenění Můj hrdina.

Od 1. dubna do 31. srpna proběhne pět měsíčních hlasovacích kol, z nichž každý měsíc z každé kategorie postoupí do finále ten zvířecí hrdina, který získá nejvíce hlasů. Finále a následné předání ocenění se uskuteční v průběhu měsíce září 2010.

Vítěz finále v každé kategorii bude oceněn titulem Můj hrdina, dostane reprezentativní cenu a navíc získá krmivo Hill’s na celý rok, které bude vybráno přesně podle jeho konkrétních potřeb. Je to skvělý způsob, jak vyjádřit dík všem zvířecím hrdinům, kterých si jejich majitelé hluboce váží.

Po celou dobu budou své favority vybírat i členové poroty, ve které zasednou nejen odborníci na psy a kočky, ale i známé osobnosti, které mají ke zvířatům velmi blízký vztah. Každý týden jeden člen poroty vybere jednoho hrdinu, který získá speciální cenu a bude na webu označen jako „Tip poroty“. Členství v porotě potvrdila zpěvačka Marta Kubišová, etoložka MVDr. Hana Žertová, oštěpařka Barbora Špotáková, vedoucí výcviku slepeckých psů Zuzana Daušová a mnozí další.

Cenu Můj hrdina podpořily i odborné organizace, zabývající se výcvikem vodících, asistenčních či záchranářských psů, jako je například Helppes o.s., některé záchranné brigády kynologů ČR a další. Mediálními partnery se staly časopisy Svět psů, Naše kočky a Katka, jejichž půlroční předplatné získají všichni finalisté, a online portál Hobby.idnes.cz.

TIP PRO ČTENÁŘE: V čem je pro vás váš pes nebo kočka „hrdinou“? Vykonal pro vás nebo vaše blízké něco výjimečného? Přihlaste jej od 1. dubna 2010 na ocenění Můj hrdina prostřednictvím webové stránky . Je to skvělý způsob, jak svému zvířecímu hrdinovi vyjádřit své poděkování.