18.02.23 Život s kočkou

10 jednoduchých tipů, jak zabavit kočku doma

Kočky jsou velmi zvědavá stvoření. Pokud jsou celý den zavřená doma, mohou se nudit. Ačkoli některé čtyřnohé společnice mají rády spíš klid, většina koček bude ráda, když jim dáte dostatek pozornosti, různé hračky a místa ke zkoumání. Přinášíme vám pár nápadů, jak můžete mazlíčka doma zabavit. 

1. Pořiďte jí dostatek hraček
Různé druhy hraček, například gumové kuličky nebo plyšové hračky, představují velkou zábavou. Pokud jsou navíc naplněná šantou kočičí nebo kozlíkem lékařským, mohou být pro kočku obzvlášť přitažlivé. Nezapomeňte hračky obměňovat, aby jí nezevšedněly. Vždy po čase je zase můžete vytáhnout ze skříně a budou pro ni jako nové. 

2. Pravidelně si spolu hrajte
Nestačí mít jen zásobu hraček. Kočky potřebují ke hře parťáka – ať už druhou kočku nebo vás. Výborné jsou různé interaktivní hry, jako honění světýlka z laserové ukazovátka nebo chytání hračky na provázku. Využijte při hře i zvuky. Kočka bude nadšená z šustivých kuliček nebo ze zvuku míčku, který skáče po podlaze. 

3. Vytvořte kočičí kino 
Výbornou zábavu představuje akvárium s rybičkami. Nechte kočku sledovat filmové scény nebo videa ptáků nebo myší na obrazovce. Číhání na kořist, i když virtuální, je vzrušující. 

4. Kupte nebo vyrobte kočičí strom
Kočičí strom nabízí úkryty, místa ke šplhání a někdy jsou na něm přidané i různé hračky. Navíc si na něm kočka bude moct brousit drápky, takže váš nábytek zůstane ušetřen. Při domácí výrobě můžete vytvořit různé prolézačky, police, odpočívadla.

5. Pusťte ji do koupelny
Některé kočky mají rády vodu. Nabídněte kočce místo v koupelně, kde si může hrát s vodou v umyvadle nebo ji hoďte do prázdné vany pingpongový míček. 

6. Hledání pamlsků 
Schovávejte pamlsky do různých úkrytů po domě a nechte kočku, aby je hledala. Můžete začít s jedním a postupně zvyšovat obtížnost.

7. Zábava s krabicí 
Většina koček miluje krabice. Zkuste dát kočce velkou krabici a nechte ji, aby si v ní hrála a zkoumala ji. Kočky mají rády úkryty, kde se mohou schovat a cítit se v bezpečí. Případně můžete do krabice od bot vyříznout otvory na packy a uvnitř ukryjte míčky nebo sisalové myšky. 

8. Kočičí masáže
Kočky milují mazlení a hlazení. Váš vztah s kočkou se může ještě prohloubit, když ji budete pravidelně masírovat. Bude se cítit uvolněnější a méně úzkostná. 

9. Kočičí výběh 
Pokud máte balkon, můžete ho zabezpečit pletivem, aby kočka nemohla vypadnout. A pak tam může bezpečně pozorovat dění venku, koukat na ptáky, chytat mouchy. Na balkoně jí můžete navíc vytvořit zábavný parkour s prolézačkami, kůly nebo další hračkami, které může prozkoumávat.

10. Natáčejte zábavná videa
Máte-li kočku, která miluje pozornost, zkuste s ní fotit nebo natočit krátké video. Tyto fotografie a videa mohou být zábavná nejen pro vás, ale také pro vaše přátele na sociálních sítích. 

Foto: Pexels.com