Moje kočka

Kočky a mýty o nich
03.05.24 Život s kočkou

Kočky a mýty o nich

V dnešní době jsou kočky jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků na světě, ale stále se kolem nich točí řada mýtů a nedorozumění.Jaké jsou ty nejčastější mýty a zakládají se vůbec na pravdě?

Šanta a její účinky na kočky
28.04.24 Život s kočkou

Šanta a její účinky na kočky

Kočky mají na různé rostliny velmi specifickou reakci. Co je to vlastně šanta?
Šanta (Valeriana officinalis), často nazývaná také kořen valeriány, je léčivá rostlina známá svými uklidňujícími účinky na lidský organizmus. Tato trvalka, která se vyznačuje růžovými nebo bílými květy a silným, charakteristickým aroma, má však také velmi zajímavý vliv na kočky. Přestože je šanta primárně využívána v lidovém léčitelství a moderní medicíně pro své sedativní a relaxační účinky u lidí, její působení na kočky je zcela odlišné a fascinující.

Proč kočky předou a jak porozumět zvukovým projevům?
12.04.24 Život s kočkou

Proč kočky předou a jak porozumět zvukovým projevům?

O tom, že jsou kočky velice zajímavá zvířata se nedá pochybovat. Kočky jsou oblíbené ve spoustě domácností i díky svým jedinečným způsobům komunikace se svými páníčky. Mezi nejčastější zvukovou komunikaci patří předení. Co to ale znamená? 

Smyslové schopnosti koček
22.03.24 Život s kočkou

Smyslové schopnosti koček

Kočky jsou známé svými výjimečnými smyslovými schopnostmi, které jim umožňují vnímat svět kolem sebe mnohem intenzivněji než lidem. Tyto schopnosti nejen že pomáhají kočkám v jejich denním lovu a orientaci v prostoru, ale zdá se, že jim také umožňují předvídat určité události, včetně přírodních katastrof jako jsou zemětřesení, a dokonce i detekovat nemoci u lidí. V tomto článku se podíváme na to, jak kočky tyto situace dokáží vycítit a jaké mechanismy za tím mohou stát.

Antiparazitika pro kočky, podle čeho se orientovat?
07.03.24 Zdraví a nemoci

Antiparazitika pro kočky, podle čeho se orientovat?

Nastává čas, kdy i majitelé koček musí řešit ochranu svých kočičích kamarádů proti parazitům, zejména u venkovních koček. Kočky, stejně jako psi, mohou být hostiteli řady parazitů, včetně vnějších parazitů, jako jsou blechy, klíšťata a vši, a vnitřních parazitů, jako jsou červi. Správný výběr antiparazitika může ochránit vaši kočku před vážnými zdravotními problémy a zajistit jí pohodlný a zdravý život. U koček je potřeba klást důraz na výběr vhodné ochrany, jelikož jsou oproti pejskům citlivější na složky obsažené v antiparazitikách.

Tajemný svět kočičí komunikace: Jak kočky "mluví" s lidmi a mezi sebou
04.03.24 Aktuality

Tajemný svět kočičí komunikace: Jak kočky "mluví" s lidmi a mezi sebou

Kočky jsou fascinující tvorové, kteří s námi sdílejí svůj život už tisíce let. Přestože jsou často vnímány jako nezávislá a tajemná zvířata, kočky mají ve skutečnosti velmi sofistikovaný systém komunikace. Pojďme si společně představit různé způsoby, jakými kočky "mluví" s lidmi a mezi sebou, a odhalit tak některá z tajemství kočičí komunikace.

Proč některé kočky neloví myši? A jak podpořit lovecké pudy?
23.02.24 Život s kočkou

Proč některé kočky neloví myši? A jak podpořit lovecké pudy?

Kočky jsou známé svým loveckým instinktem a myši často bývají jejich oblíbenou kořistí. Přesto existuje mnoho koček, které se zdají myším vyhýbat a nejeví o ně zájem jako o potravu. Tento jev může být způsobený několika faktory, včetně domácího prostředí, výživy, osobnosti kočky a jejích předchozích zkušeností. V tomto článku se podíváme na hlavní důvody, proč některé kočky nejedí myši.

Pozvánka: Veletrh FOR PETS 4.-7. dubna 2024 
06.02.24 Aktuality

Pozvánka: Veletrh FOR PETS 4.-7. dubna 2024 

Veletrh FOR PETS je rájem nejen pro domácí mazlíčky. Čtrnáctý ročník oblíbeného veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS se blíží. Navštívit ho můžete v prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech 4. - 7. dubna 2023. Čtyřdenní akci si díky parádnímu doprovodnému programu užijí i rodiny s dětmi. 

Pozor na šití. Kocour spolkl niť i s jehlou, musel na operaci
27.01.24 Zdraví a nemoci

Pozor na šití. Kocour spolkl niť i s jehlou, musel na operaci

Kočky a kocouři jsou známí mistři v kradení si „hraček“, s nimiž by si raději hrát neměli. Jejich hravost a zvědavost se jim leckdy může vymstít, třeba když spolknou něco nevhodného. Cizí těleso v trávicím ústrojí zvířete může být potenciálně nebezpečné a vyžaduje rychlou reakci od majitele. 

Kočku lze vychovat v každém věku, vyžaduje to ale trpělivost a porozumění
20.01.24 Život s kočkou

Kočku lze vychovat v každém věku, vyžaduje to ale trpělivost a porozumění

Kočka není pes, proto je v případě její výchovy potřeba zvolit jiný přístup. Povaha a chování kočky je dáno odvěkým způsobem života. Jsou to od přírody samotářská zvířata a s jejich výcvikem je ideální začít už od kotěcího věku. S přibývajícími roky lze zažité zvyky jen velmi těžko  a pomalu odnaučit. Jak správně přistupovat k tréninku, abychom doma měli dobře vychovanou kočku?