Moje kočka

Jak vybrat škrabadlo pro kočku?
13.06.24 Aktuality

Jak vybrat škrabadlo pro kočku?

Výběr správného škrabadla pro vaši kočku je důležitý nejen pro její pohodu, ale také pro ochranu vašeho nábytku a domácnosti. Na trhu je široká škála různých typů škrabadel, což může rozhodování ztížit. Jaké jsou hlavní faktory a co je třeba zvážit při výběru škrabadla?

Může být kočka vycvičená stejně jako pes?
10.06.24 Aktuality

Může být kočka vycvičená stejně jako pes?

Když přijde na otázku výcviku domácích mazlíčků, často se setkáváme s názorem, že psi jsou vycvičitelnější než kočky. Psi jsou tradičně vnímáni jako oddaní, poslušní a ochotní plnit příkazy svých majitelů, zatímco kočky jsou považovány za nezávislé a svéhlavé. Ale ii kočky mohou být vycvičené, ačkoli metody a očekávání se mohou lišit od těch, které se používají u psů.

 

Jaké vitamíny jsou pro kočku nezbytné?
24.05.24 Výživa

Jaké vitamíny jsou pro kočku nezbytné?

Kočky jsou oblíbenými členy mnoha domácností po celém světě a stejně jako lidé, i ony potřebují pro své zdraví správné vitamíny a doplňky stravy. Správné složení stravy je zásadní pro jejich dlouhý a zdravý život. Jaké jsou ty klíčové vitamíny a doplňky, které by měly být součástí výživy každé kočky?

Kočky a maso: Jaké je pro ně výživově to nejlepší?
24.05.24 Výživa

Kočky a maso: Jaké je pro ně výživově to nejlepší?

Kočky jsou přirozeně masožravci a jejich strava by měla být primárně založena na živočišných proteinech. Ve volné přírodě se kočky živí hlavně malými savci, ptáky a občas rybami. V dnešní době, kdy většina koček žije jako domácí mazlíčci, je na majitelích, aby zajistili, že jejich strava je co nejvíce přizpůsobená jejich přirozeným potřebám. V tomto článku se podíváme na to, jaké maso je pro kočky nejlepší a na co byste měli dát pozor při jeho podávání.

Kočky a mýty o nich
03.05.24 Život s kočkou

Kočky a mýty o nich

V dnešní době jsou kočky jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků na světě, ale stále se kolem nich točí řada mýtů a nedorozumění.Jaké jsou ty nejčastější mýty a zakládají se vůbec na pravdě?

Šanta a její účinky na kočky
28.04.24 Život s kočkou

Šanta a její účinky na kočky

Kočky mají na různé rostliny velmi specifickou reakci. Co je to vlastně šanta?
Šanta (Valeriana officinalis), často nazývaná také kořen valeriány, je léčivá rostlina známá svými uklidňujícími účinky na lidský organizmus. Tato trvalka, která se vyznačuje růžovými nebo bílými květy a silným, charakteristickým aroma, má však také velmi zajímavý vliv na kočky. Přestože je šanta primárně využívána v lidovém léčitelství a moderní medicíně pro své sedativní a relaxační účinky u lidí, její působení na kočky je zcela odlišné a fascinující.

Proč kočky předou a jak porozumět zvukovým projevům?
12.04.24 Život s kočkou

Proč kočky předou a jak porozumět zvukovým projevům?

O tom, že jsou kočky velice zajímavá zvířata se nedá pochybovat. Kočky jsou oblíbené ve spoustě domácností i díky svým jedinečným způsobům komunikace se svými páníčky. Mezi nejčastější zvukovou komunikaci patří předení. Co to ale znamená? 

Smyslové schopnosti koček
22.03.24 Život s kočkou

Smyslové schopnosti koček

Kočky jsou známé svými výjimečnými smyslovými schopnostmi, které jim umožňují vnímat svět kolem sebe mnohem intenzivněji než lidem. Tyto schopnosti nejen že pomáhají kočkám v jejich denním lovu a orientaci v prostoru, ale zdá se, že jim také umožňují předvídat určité události, včetně přírodních katastrof jako jsou zemětřesení, a dokonce i detekovat nemoci u lidí. V tomto článku se podíváme na to, jak kočky tyto situace dokáží vycítit a jaké mechanismy za tím mohou stát.

Antiparazitika pro kočky, podle čeho se orientovat?
07.03.24 Zdraví a nemoci

Antiparazitika pro kočky, podle čeho se orientovat?

Nastává čas, kdy i majitelé koček musí řešit ochranu svých kočičích kamarádů proti parazitům, zejména u venkovních koček. Kočky, stejně jako psi, mohou být hostiteli řady parazitů, včetně vnějších parazitů, jako jsou blechy, klíšťata a vši, a vnitřních parazitů, jako jsou červi. Správný výběr antiparazitika může ochránit vaši kočku před vážnými zdravotními problémy a zajistit jí pohodlný a zdravý život. U koček je potřeba klást důraz na výběr vhodné ochrany, jelikož jsou oproti pejskům citlivější na složky obsažené v antiparazitikách.

Tajemný svět kočičí komunikace: Jak kočky "mluví" s lidmi a mezi sebou
04.03.24 Aktuality

Tajemný svět kočičí komunikace: Jak kočky "mluví" s lidmi a mezi sebou

Kočky jsou fascinující tvorové, kteří s námi sdílejí svůj život už tisíce let. Přestože jsou často vnímány jako nezávislá a tajemná zvířata, kočky mají ve skutečnosti velmi sofistikovaný systém komunikace. Pojďme si společně představit různé způsoby, jakými kočky "mluví" s lidmi a mezi sebou, a odhalit tak některá z tajemství kočičí komunikace.