Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
Na Ukrajině netrpí jen lidé, ale i zvířata
15.03.23 Aktuality

Na Ukrajině netrpí jen lidé, ale i zvířata

V reakci na probíhající válku na Ukrajině poskytují různé charitativní organizace na ochranu zvířat finanční podporu dalším institucím pomáhající ukrajinským zvířatům. Co je nejvíc potřeba?

Separační úzkost u koček
11.03.23 Život s kočkou

Separační úzkost u koček

Když se řekne separační úzkost, mnoho lidí si představí psa, který štěká, protože je doma sám. Jenže stresem z odloučení mohou trpět i kočky. Navzdory stereotypům o samotářských tvorech si kočky s člověkem vytváří velmi úzké pouto a mohou pociťovat separační úzkost.

Kočičí okusování drápků – kdy je normální a kdy už jde o problém?
05.03.23 Život s kočkou

Kočičí okusování drápků – kdy je normální a kdy už jde o problém?

Kousání a tahání za drápky je u koček většinou zcela normální chování, proto obvykle není důvod k obavám. Kočky jsou velmi čistotné, často se olizují a čistí, a okusování drápků je jen jednou z dalších forem sebepéče. Mohou si okusovat drápky, aby si je zkrátily, a olizovat jejich okolí kvůli očistě uvolněné špíny. Ale pokud se toto chování stane nadměrným a nutkavým, může se jednat o jiný závažnější problém. 

Mohou kočky jíst játra? 
26.02.23 Výživa

Mohou kočky jíst játra? 

Kočky jsou známé tím, že jsou v jídelníčku vybíravé a často preferují jen některé značky krmiv. Mnoho majitelů se jim pak snaží jednotvárnou stravu trochu zpestřit  a "na přilepšenou" jim dávají různé potraviny, například játra. Jsou pro kočku bezpečná?

10 jednoduchých tipů, jak zabavit kočku doma
18.02.23 Život s kočkou

10 jednoduchých tipů, jak zabavit kočku doma

Kočky jsou velmi zvědavá stvoření. Pokud jsou celý den zavřená doma, mohou se nudit. Ačkoli některé čtyřnohé společnice mají rády spíš klid, většina koček bude ráda, když jim dáte dostatek pozornosti, různé hračky a místa ke zkoumání. Přinášíme vám pár nápadů, jak můžete mazlíčka doma zabavit. 

Proč za mnou kočka všude chodí?
11.02.23 Život s kočkou

Proč za mnou kočka všude chodí?

Vaše kočka se od vás nehne na krok? Kamkoli jdete, věrně vás následuje? Usedá na klávesnici notebooku, jakmile se snažíte pracovat? Když si sednete na gauč, vrhá se vám na klín? Podstrkuje pod dveřmi tlapky, když sedíte zavření na záchodě? Ano, i takové jsou některé kočky. Nejste v tom sami...  Prozradíme vám, jaké jsou nejčastější důvody kočičího pronásledování.

Slintání u koček
05.02.23 Zdraví a nemoci

Slintání u koček

Někdy je těžké určit, zda to, co kočka dělá, je normální. Například slintání. Je to běžné, nebo je třeba se obávat? 

Může vlastnictví kočky zlepšit naše duševní zdraví?
29.01.23 Život s kočkou

Může vlastnictví kočky zlepšit naše duševní zdraví?

Všichni majitelé koček vědí, jak dobře se díky nim cítí, a pro mnohé jsou každodenním zdrojem radosti. Přenáší se však tyto pocity i na duševní zdraví? Existují kromě pozitivních emocí, které nám kočky dávají, nějaké důkazy o tom, že kočky mohou pomoci zlepšit naše duševní zdraví? 

Sdílená kočka – jedna kočka, více majitelů
20.01.23 Život s kočkou

Sdílená kočka – jedna kočka, více majitelů

Existují sdílená kola, sdílené koloběžky, sdílená auta... Ale slyšeli jste o sdílených kočkách? Tento fenomén se objevuje hlavně na vesnicích, kde majitelé běžně pouštějí své mazlíčky ven. A kočka, která chodí na "pochůzky", si často najde novou rodinu. A žije pak dvojí život se dvěma jmény, dvěma majiteli, dvěma domovy a dvojitou dávkou krmení. 

Je důležité vyšetření trusu psa nebo kočky?
07.01.23 Zdraví a nemoci

Je důležité vyšetření trusu psa nebo kočky?

Je vyšetření trusu důležité? Ano. Ať už se jedná o preventivní parazitologické vyšetření trusu, nebo o kompletní vyšetření trusu kvůli trávicím potížím, především kvůli průjmům. Více se dozvíte v článku od LABVET BLOG.