20.06.15 Život s kočkou

10 věcí, které byste o bengálkách měli vědět

Pokud zvažujete, že si pořídíte domů bengálskou kočku, přečtete si následujících deset bodů, které vám pomohou zhodnotit, jestli se k vám toto plemeno hodí.

1. Jsou to šelmy.

Milují a hlídají si své teritorium. Jsou aktivní jak přes den, tak v noci. Skvěle loví, jsou ostražité a stále připravené na lov.

2. Milují výšky.

Vždy a bez problému si najdou nejvyšší část vašeho domu nebo bytu. Nejraději by trávily celý den na stromě a pozorovaly ptáčky.

3. Dají se vycvičit.

Umí chodit na vodítku jako psi, aportují hračky, pijí vodu z kohoutku.

4. Jsou společenské.

Nevadí jim děti, jiné kočky ani jiná zvířata. Jsou rády středem pozornosti a milují svou rodinu. Dokážou se hodně napojit na svého páníčka, u všeho chtějí být přítomny.

5. Umí se schovat tak, že je nikdo nenajde.

Když chtějí být neviditelné, umí to. Když chtějí provokovat a upozornit na sebe, umí to – značkují, shodí o půlnoci skleničku ze stolu apod.

6. Milují vodu.

Fontánky, kohoutky, potok, sprchu, hrnec s vodou, kapající bojler - do toho všeho neváhají strčit svůj jazýček.

7. Umí se skvěle pohybovat.

Jejich pohyb připomíná lov divokých šelem – dokáží se na místě otočit o 360 stupňů, běžet dál, vyhnout se, udělat kotrmelec, kličkovat... A to vše s ladností.

  

8. Komunikují.

Jako jedno z mála kočičích plemen bengálky opravdu mluví, vokalizují, nadávají, volají po páření. Kocouři mají velmi silný a pronikavý hlas, při kterém se prostě nedá spát ani bdít.

9. Jsou inteligentní i na toaletě.

Jsou velmi čistotné a pyšně na své wc, často preferují dva kočičí záchody – jeden na moč, druhý na trus. Milují se válet ve stelivu a v každém prachu a písku, který najdou.

10. Jsou citlivé.

Jsou velmi senzibilní na emoce, pocity a náladu v rodině. Musí se cítit milované, a potom vás za to odmění neobyčejnou bengálskou povahou a láskou.

Text a foto: Mgr. Filková Kateřina, chovatelská stanice bengálských koček BENGALIUUM,

www.bengaliuum.cz