29.03.15 Péče

5 důvodů, proč chránit domácí mazlíčky proti parazitům

V přírodě může být až 30 % klíšťat nakažených boreliózou. Některé z nich si může donést domů z každodenní procházky i váš domácí mazlíček. Chraňte psy i kočky účinnými přípravky, chráníte tím nejen zvíře, ale i všechny členy rodiny.

 

Věděli jste, že….

 

  1. Důvod: klíště, které leze po psovi nebo kočce může lézt i po člověku a infikovat ho celou řadou nebezpečných chorob? Péčí o své zvíře chráníte sebe i svoji rodinu.

  2. Důvod: včasným a pravidelným ošetřením zvířat zamezíte jejich napadení parazity 
    a zamoření prostředí, kde se zvíře pohybuje (pelíšky, ale i postele páníčků, koberce apod.)

  3. Důvod: klíšťata se probouzejí k „životu“ již od 4 °C, blechy a všenky můžou napadnout psa i kočku v průběhu celého roku.

  4. Důvod: nechali jste se očkovat proti klíšťové encefalitidě, používáte repelenty, do lesa si berete dlouhý rukáv a kalhoty? Výborně! Domácí mazlíčci si ale k doktorovi nebo do zverimexu sami nedojdou… Pomozte jim účinně bojovat s parazity. A to idálně spot-on antiparazitiky (např. Fypryst) K dostání jsou oblíbené pipety s velmi jednoduchou aplikací. Stačí vykapat obsah ampulky na kůži mezi lopatkami zvířete, které pak bude až 8 týdnů chráněno před parazity.

  5. Důvod: Choroby přenášené klíšťaty jsou závažné a jejich léčba je obtížná a dlouhodobá. U zvířat i člověka mohou tyto choroby často způsobit stálé poškození zdraví nebo i smrt. Navíc proti borelióze neexistuje vakcína pro člověka.

 

Minulý rok byl co v počtu napadení klíšťat a blech jeden z rekordních,“ říká veterinární lékař MVDr. Vladimír Jekl, PhD. Míní, že letošní rok díky teplejší zimě na tom bude podobně. I přes všechna opatření, které na ochranu svým mazlíčků a sebe uděláte, mějte na paměti, že nic není 100 %. Po styku s případnými parazity si vždy umyjte ruce mýdlem v teplé vodě. Infekcí se můžete nakazit i pouhým dotykem.