Pozor na spáleniny od sluníčka
29.06.20 Péče

Pozor na spáleniny od sluníčka

Čím méně srsti, tím větší riziko vzniku spálenin. Zvlášť naháče byste měli v létě pravidelně mazat ochranným krémem. Ale i krátkosrstí psi mají na svém těla místa s řídkým ochlupením, která mohou být vystavena nadměrnému slunečnímu záření. 

Jak psovi čistit oči?
16.03.20 Péče

Jak psovi čistit oči?

Oči jsou jedním z nejchoulostivějších částí psího těla. Občas se v koutcích objevují ospalky nebo hleny, které je nutné šetrně odstranit. U citlivých jedinců ale nestačí voda a kousek vaty. Naopak čištění vatou se nedoporučuje, protože se může při kontaktu s kůží a srstí roztřepit a v oku zůstanou vlákna. Vhodnější je gáza.

Zimní péče o psy
09.12.19 Péče

Zimní péče o psy

Jak psi žijící celoročně venku, tak bytoví „gaučáci“ potřebují během zimy trochu jinou péči než v ostatních ročních obdobích. Na co pamatovat?

Myslete na zdraví vašeho psího seniora
15.01.19 Péče

Myslete na zdraví vašeho psího seniora

Psí stárnutí s sebou přináší mnoho problémů, je proto vhodné o čtyřnohé mazlíčky více pečovat. Psí senioři často nejsou tak aktivní, přibývají na váze, horší se jim zrak i sluch a mnohdy je trápí různé nemoci, které jim znepříjemňují život.
Aplikace očních kapek
27.12.18 Péče

Aplikace očních kapek

Za normálních okolností není nutné psovi oči preventivně vykapávat. Myslete však na správnou péči a odstraňujte ospalky, čistěte srst přesahující do očí a při příchodu z velmi prašného prostředí vypláchněte oči roztokem na ošetření spojivky.
Na kartáčování zvykejte psa už odmalička
05.12.18 Péče

Na kartáčování zvykejte psa už odmalička

Aby pročesávání srsti probíhalo bez problémů, je dobré začít s ním už v prvních dnech, kdy si štěně přivezete domů.   Psa kartáčujte na podlaze, případně na stole s podložkou, která neklouže, aby se mohl zachytit a neztrácel rovnováhu.
Péče o tlapky
24.10.18 Péče

Péče o tlapky

Tlapky jsou jednou z nejvíce namáhaných částí psího těla, proto si zaslouží náležitou péči. V létě se vyrovnávají s horkým betonem, v zimě se sněhem a posypovou solí, do toho ostré kameny, dřevo a další předměty, které se psovi ocitnou v cestě.

Začala hlavní bleší sezóna
21.09.18 Péče

Začala hlavní bleší sezóna

Zdaleka ne všechno se v následujících týdnech a měsících začne ukládat k zimnímu spánku. Někteří živočichové naopak ožijí.
Proč ten pes tak páchne?
28.06.18 Péče

Proč ten pes tak páchne?

Začal váš pes nepříjemně smrdět? Zdrojem zápachu nemusí být jen srst, někdy jsou to přeplněné anální žlázky, jindy zase zubní kámen, možná je to kombinace víc faktorů. V každém případě je nutné najít zdroj zápachu a sjednat nápravu.
Ostříhat psa, aby lépe snášel vedro?
03.05.18 Péče

Ostříhat psa, aby lépe snášel vedro?

Psí kožíšek je jako kabát, který ho chrání před zimou. Jenže co když nastanou horké letní dny, není lepší aby svůj kabátek odložil? Záleží na plemeni.