09.08.15 Aktuality

5 zásad o cestování s kočkou

Chystáte se s rodinou či přáteli vyrazit za odpočinkem a nevíte, co si počít s vaším kočičím mazlíkem? Zkuste ho letos vzít s sebou.

 

Prozkoumejte teritorium

Ať už se vydáte do jakékoli země, je třeba zjistit, co tam vyžadují za očkování. To by vám měl bez problému sdělit veterinář. Určitě doma nezapomeňte očkovací průkaz, který po vás můžou chtít pokaždé, kdyby se něco stalo. Pokud máte rezervaci v nějakém ubytovacím zařízení, zjistěte si, jestli jsou u nich domácí mazlíčci vůbec povoleni a pokud ano, tak zda budete platit nějaký příplatek.

Promyslete cestu

Jestliže není váš miláček zvyklý cestovat autem, není od věci ho to začít učit. Před cestou berte kočku na krátké vyjížďky, které postupně prodlužujte. Při samotné jízdě je třeba kočku zabezpečit tak, aby se při každé zatáčce nemotal sem a tam. Pro bezpečnost je nejlepší přepravovat kočku v transportním boxu, který připoutáte pásy.

Dodržujte pitný režim

Ujistěte se, že budete kočce dávat co dvě hodiny pořádně napít čerstvé vody. Pokud navíc cestujete do teplejších krajin, pitný režim zvyšte a sledujte, zda není kočka malátná, což bývá první příznak horečky.

Snažte se kočku zabavit

Cesty můžou být pro kočku stresující. Vezměte jí s sebou její oblíbenou hračku a klidně i pelíšek. Věci, které dobře zná, ji uklidní. Nezapomeňte s sebou přibalit i nějaký ten pamlsek, který jí můžete dát za odměnu a samozřejmě také zásobu krmiva, na které je zvyklá.

V cizím prostředí kočku nepouštějte

Když se vám váš mazlík zaběhne doma, kde to zná, můžete očekávat, že se vrátí nebo že ho někdo přivede. V cizím prostředí se však tyto šance dost snižují. Pro každý případ nechte kočce na obojku přívěšek s telefonním kontaktem na vás.