15.11.21 Život s kočkou

6 tipů, jak kočce obohatit domácí prostředí

Život bytové kočky můžete zlepšit investicí do nejrůznějších, někdy velmi jednoduchých, vychytávek. Kočce udělá radost i obyčejná kartonová krabice. 

Místa na škrábání
Šplhací škrabadlo, tunel nebo plyšová skrýš přímo vybízí k prozkoumávání. Vybírejte kousky, po kterých se dá šplhat, brousit si na nich drápky nebo se v nich schovávat.

Vyvýšená místa
Kočky rády zkoumají své okolí z výšky. Vytvořte jim vyvýšená místa k odpočinku. Můžete zavěsit na zeď soustavu polic, postavit v obýváku šplhací tyče nebo jim uvolnit místo na vrcholu skříně. 

Skrýše
Mazlíčkovi uděláte radost i prázdnou kartonovou krabicí, kterou bude prozkoumávat a navíc poslouží jako úkrytu. Zvláště atraktivní jsou krabice z obchodu pro domácí mazlíčky, protože lákavě voní.

Odpočívadla
Vytvořte spací místa na místech, kam se kočka může v klidu uchýlit. Závěsný pelíšek na topení je oblíbeným místem mnoha koček: je v něm příjemné teplo a není na zemi. Nebo můžete dát polštář na okenní parapet, odkud se kočka může dívat ven a sledovat ptáky.

Kočičí tráva
Ujistěte se, že máte pro bytové kočky vždy k dispozici speciální kočičí trávu, kterou mohou kdykoli okusovat. Zabráníte tomu, aby požíraly pokojové rostliny nebo řezané květiny, které mohou být jedovaté.

Máte několik koček?
Při nákupu věcí pamatujte na pravidlo "jedna pro každou kočku plus jedna navíc". Předejdete tak stresu mezi zvířaty, kdo bude používat oblíbenou hračku, záchod nebo místo na spaní.

Zdroj: Prinspetfoods
Fotka od Daga_Roszkowska z Pixabay