Jsou kočky, které spořádají všechno, co jim předložíte do misky, jiné jsou vybíravé. Vyplatí se dodržovat pár jednoduchých zásad.
1. Pokud nechcete připravovat kočce domácí nebo syrovou stravu, krmte ji jak kvalitními konzervami (kapsičkami), tak sušeným krmivem. Konzervy a kapsičky kočkám většinou velmi chutnají a navíc obsahují tekutiny, granule zase pomáhají čistit zuby.
2. Krmte kočku dvakrát denně. Granule můžete nechat v misce k dispozici po celý den, takže kočka může jíst, kdy se jí zachce. Koťata a starší kočky potřebují menší, ale častější dávky.
3. Buďte důslední. Zpočátku musíte s krmivy trochu experimentovat, abyste našli vhodnou značku, která bude jak kvalitní, tak bude kočce chutnat a bude po ní v perfektní kondici. Jakmile vhodné krmivo najdete, snažte se stravu moc neměnit, při rychlém střídání krmiv se u některých citlivějších jedinců mohou objevit trávicí problémy.
4. Dbejte na hygienu. Misky s vodou a krmivem by měly být umístěny v dostatečné vzdálenosti od kočičí toalety. Misky na krmivo by se měly denně čistit. Kočky jsou vybíravá stvoření a některé z nich nechtějí jíst ze špinavých nádob.
5. Zajistěte kočce dostatek vody. Čistá, čerstvá voda by měla být vždy k dispozici. Na vodu volte keramické nebo nerezové misky. V rámci domácnosti by měla být někde umístěna i druhá miska na vodu, aby kočka nezapomínala pít. Nepodávejte mléko, způsobuje u většiny koček průjem.
6. Stimulujte kočku. Část suchého krmiva nebo pamlsků můžete schovat do míčku na pamlsky nebo do jiné interaktivní hračky. Kočka musí vyvinout aktivitu, aby se ke krmivu dostala.
Zdroj: Battersea.org.uk
Foto: MaxPixel.net
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.