29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
17.06.23 Péče

Jak dosáhnout zdravě vypadající srsti?

Asi každý majitel psa rád slyší pochvalná slova komentující vzhled jeho čtyřnohého kamaráda. Hustá a lesklá srst je výsledkem mnoha různých faktorů, z nichž největší vliv má výživa. Samozřejmostí je i péče odpovídající typu srsti. 


Přestože po koupeli vypadá pes úžasně, není ideální šamponovat ho příliš často. „K šamponu se uchylujeme jen, je-li to třeba. Kůže je pokryta tenkou tukovou vrstvou, která ji chrání před vlivy vnějšího prostředí a časté šamponování tuto ochrannou vrstvu narušuje. Je důležité si uvědomit, že kůže je největší orgán celého těla a její zdraví je pro celkový stav organismu nesmírně důležité. Proto běžnou špínu smyjeme jen vlažnou vodou, na psa vyváleného v něčem nelibě vonícím vezmeme šampon,“ říká MVDr. Michaela Riedlová.


Pravidelná péče
Mnohem důležitější je pro krásnou a lesklou srst pravidelné česání a kartáčování. Pomáhá odstraňovat odumřelé chlupy a zlepšuje prokrvení kůže. Každý pes, krátkosrstý i dlouhosrstý, by měl být pravidelně, minimálně jednou týdně vykartáčován nebo vyčesán. Je velmi důležité už od štěněte opatrným a klidným přístupem ho navykat na údržbu srsti. Volte vhodné kartáče a hřebeny podle typu srsti. 


Kvalitní výživa a oleje
Když je pes krmen dlouhodobě potravou vyrobenou z nekvalitních surovin, obsahujících mnoho plnidel, konzervačních látek a aditiv, může se to odrazit na jeho srsti, která bude matná a řídká srst plná lupů- Je až překvapující, jak velmi odlišně může za několik týdnů vypadat zvíře po přechodu na kvalitní krmivo. Je proto velmi důležité už od štěněčího věku čtyřnohého člena rodiny velmi pečlivě dbát na výběr vhodného a kvalitního krmiva. Optimální jsou například granule lisované za studena s probiotiky. Kvalitu srsti podpoří také přídavkem lososového nebo lněného oleje, které jsou zdrojem nenasycených omega 3 a 6 mastných kyselin a mnoha vitamínů a dalších prospěšných látek.


Foto: Pexels.com