02.03.21 Výživa

Jak přimět kočku pít?

Původně kočky žily v pouštních oblastech, a proto mají tendenci pít jen velmi málo. To může vést k různým poruchám močových cest, jako jsou močové kameny, což je u koček běžný problém. Z hlediska zdraví je proto důležité, aby kočky zůstaly dostatečně hydratované, zvláště když jsou krmeny suchým krmivem. Jak je podporovat v pití?

Pět užitečných tipů
 - Kočky milují pití tekoucí vody, například z kapajícího kohoutku. Můžete je nadchnout zakoupením fontánky na pití (k dostání na našem e-shopu nebo ve zverimexech).
 - Kočky rády pijí příležitostně na různých místech. Proto často pijí vodu z váz nebo třeba z akvárka. Můžete je podporovat v pití položením misek s vodou v různých koutech vašeho domova.
 - Nabídněte jim pitnou vodu ve velké misce. Některým kočkám se nelíbí, když se jejich vousky při pití dotýkají boků misky.
 - Většina koček má ráda různé varianty, i pokud jde o vodu. Zkuste jí připravit vodu z vodovodu, ale i čistou dešťovou vodu. Vodu musí být čerstvá, proto je nutné ji pravidelně měnit. 
 - Mokré krmivo vaši kočku více hydratuje. Vyzkoušejte například značku Prins. Vedle suchého krmiva VitalCare má Prins také řadu konzerv z masa NatureCare bohatých na vlhkost. Krmiva můžete střídat a budete mít dobrý pocit, že kočce dopřáváte to nejlepší. 

Na zdraví!

Foto: pixy.org