17.08.14 Život s kočkou

Jak vyzrát na kočičí chlupy?

Oblékáte se jen do černé, protože taková je barva kožíšku vaší kočičky? Pokud ano, asi prohráváte boj s invazí kočičích chlupů a potřebujete strategický plán.


Kvalitní strava
Vsaďte na kvalitní krmivo, které pomáhá udržet vaši kočku v optimální kondici. Přidat můžete i speciální doplňky stravy na srst, které pomáhají předcházet nadměrnému vypadávání chlupů, podporují obměnu srsti a udržují ji společně s kůží v perfektním stavu. Vsaďte také na lososový olej, který je bohatý na mastné kyseliny omega 3 a 6. Jejich doplnění může pomoci snížit vypadávání chlupů a srst bude jemnější a zdravější.


Pravidelné kartáčování
Nezapomeňte kočku pravidelně česat. Kartáčování odstraňuje nejen uvolněné chlupy, které by jinak skončily na kabátu nebo pohovce, ale stimuluje i prokrvení pokožky a zabraňuje zacuchání srsti. Skvělé jsou například kartáče FURminator, které dokonale vyčesávají uvolněnou podsadu. Každodenní kartáčování po dobu pěti minut dramaticky sníží množství vypadaných chlupů v domácnosti.

Váleček a izolepa

Abyste dostali chlupy z oblečení, skvěle vám poslouží lepící válečky na odstranění chlupů. Na oblečení můžete použít také obyčejnou izolepu - lepicí stranou chlupy z oblečení rychle odstraníte. A samozřejmě nezapomínejte na pravidelný úklid a luxování.

A jedna poznámka závěrem. Smiřte se s tím, že pokud máte doma perskou kočku nebo jiné dlouhosrsté plemeno, stejně budete mít kočičí chlupy všude. Třeba i v čerstvě otevřeném jogurtu :-)