02.09.14 Pomůcky

Jaké hračky kočky baví?

Hračky skvělým způsobem kočky zabavují a udržují je i do staršího věku duševně a fyzicky svěží. Na trhu je jich k dostání nepřeberné množství. Víte, které vybrat?


Hračky z peří
Většina koček zbožňuje nejrůznější mávátka. Hra s nimi vyžaduje vaši asistenci, což je jedině dobře, protože společná činnost posiluje váš vzájemný vztah. Existuje celá řada dalších populárních péřových hračiček, které jsou k zakoupení jak v chovatelských potřebách, tak v e-shopech. Jen se vždy ujistěte, že mávátko po hře bezpečně uklidíte, aby kočka neměla tendenci požírat peří.

Myšky

Kočky milují lov a když mohou lovit myš (i když jen umělou), jsou ve svém živlu. Můžete sehnat obyčejné plyšové myšky, ale i hračky, které se budou samy pohybovat.


Míčky
Míček je klasika, která funguje vždycky. Kuličky z jakéhokoliv materiálu kočky milují a zabaví je na dlouhou dobu (tedy do okamžiku, kdy se míček zakutálí pod nábytek). Vybírat můžete skákací míče gumové, plyšové míčky, plastové kuličky, míčky na ping pong atd.


Tunely a škrabadla
Tyto hračky přirozeným způsobem motivují kočku k pohybu a skokům, což je ideální především pro číčy, které potřebují trochu shodit. Na vyvýšené ploše škrabadel navíc mohou po hře spokojeně odpočívat.

Hračky s catnipem

Plyšáček nebo pytlíček naplněný sušenou šantou kočičí bude pro vašeho pokojového tygra neodolatelně přitažlivý. Podobně funguje i kozlík lékařský. Více se o těchto rostlinkách dozvíte zde.

Míček na pamlsky
Hračka je navržena tak, aby pomalu uvolňovala suché krmivo nebo pamlsky. Kočku tato chutná hra zabaví a vy budete mít dobrý pocit, že se váš mazlíček celý den jen neválí na gauči. Musí totiž projevit trochu aktivity, aby se dostal ke krmení.

Provizorní hračky

Fantastické zdroje zábavy najdete všude kolem vás. Kočku nadchne například i obyčejná papírová taška, do které se schová. Zábavu si užije i s krabicí od bot, stačí do ní udělat otvory na packy a schovat v nípamlsky. Terčem loveckých aktivit může být i rulička od toaletního papíru, ponožka pověšená na sušáku, nebo brčko vyčnívající ze sklenice. Kočka si dokáže vyhrát s ledasčím. Když jí poskytnete podněty a prostor, určitě vás překvapí svou činorodostí.