12.03.16 Pomůcky

Jaro klepe na dveře, proto chraňte svého mazlíčka proti parazitům

I když to venku moc nevypadá, jaro už se blíží. S příchodem teplých dnů nastane každoroční starost pro všechny majitele čtyřnohých mazlíčků. Nevítaní parazité, klíšťata a blechy, mohou přivodit těžké zdravotní problémy. Jsou totiž přenašeči různých infekčních onemocnění, včetně lymské boreliózy, která v krajních případech může skončit úhynem zvířete. Chraňte proto svého zvířecího kamaráda jak nejlépe to jde.

Nejlepší prevencí je zabránit přisátí klíšťat. Na trhu je k dostání velké množství antiparazitárních výrobků pro psy i kočky od šamponů, obojků, sprejů, až po spot on pipety. Je nutné vždy dodržovat doporučení výrobce, nezaměňovat výrobky určené pro jednotlivé druhy zvířat, dodržovat vhodný věk pro jejich použití a sledovat dobu jejich účinnosti. Tragicky může skončit aplikace některého psího přípravku na kočku. Například Advantix určený pro psy obsahuje permethrin, který u koček může způsobit až smrtFypryst zase obsahuje fipronil, přičemž varianta pro psy má jinou sílu než verze pro kočky. Lidi si často myslí, že kočka je malý pes, ve skutečnosti to ale samozřejmě není pravda a dokonce se může stát, že i se správným přípravkem, ale v nepřiměřeném množství, můžete svého miláčka otrávit. Pokud tedy chováte v jedné domácnosti psa i kočku, vždy jim vybírejte antiparazitikum na míru. 

Vybrat si můžete například některý z těchto preparátů:

Beaphar antiparazitní obojek CAT BIO BAND - obsahuje vysoce účinné esence nimby a voňavé éterické oleje přírodního původu jako eukalyptový olej, citrónový extrakt, cedrový olej, mátu a routový olej. Jedná se o přírodní prostředek s ochranným účinkem koncentrovaných nimbových substancí. Účinné látky proniknou do kožichu a na kůži kočky, která bude mít příjemnou vůni pro člověka, nikoli však pro škodlivé parazity. Je vhodný pro kočky a koťata od 8 týdnů. Doba působení je 4 měsíce.

 

Antiparazitní spot-on FRONTLINE COMBO – používá se k léčbě a prevenci napadení blechami a klíšťaty u koček. Zabraňuje pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu 6 týdnů po aplikaci. Neaplikujte koťatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 1 kg.

 

FIPRON pro kočky spot on - roztok k nakapání na kůži pro kočky proti blechám, klíšťatům a všenkám (ochrana proti blechám až 5 týdnů, proti klíšťatům 3 až 4 týdny).

 

Antiparazitární spot-on FLEVOX - léčba napadení blechami a klíšťaty, kontrola alergie na bleší kousnutí. Roztok pro nakapání na kůži pro kočky, proti blechám a klíšťatům.

 

Antiparazitární spot-on BOB MARTIN clear CAT - fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účinek proti blechám a akaricidní účinek proti klíšťatům u koček. Způsobuje nekoordinovanou činnost centrálního nervového systému a smrt hmyzu nebo roztočů.

 

 

 

Antiparazitární obojek BEAPHAR S.O.S. - bílý voděodolný antiparazitní obojek proti klíšťatům a blechám o délce 35 cm pro dospělé kočky od 1 roku.

 

 

 

ARPALIT elektronický REPELENT - veterinární technický prostředek Arpalit Cat elektronický repelent je vhodný pro kočky všech velikostí a každého věku. Používá se i pro starší a slabá zvířata náchylná k nemocem, v době laktace, pro koťata i pro zvířata pobývající v domácnosti. Elektronický repelent obsahuje mikročip, který vydává ultrazvukové impulzy o frekvenci 40 kHz neslyšitelné pro člověka a zvíře. Krátké ultrazvukové impulzy ruší a odpuzují parazity v okruhu 3 metrů od zvířete a tím brání jeho napadení.

 

Antiprazitární sprej Frontilne– slouží k léčbě a prevenci při napadení blechami, klíšťaty a všenkami u psů i koček.

 

 

 

Antiparazitární obojek Bolfo - obojek je vhodný pro psy i kočky slouží k hubení blech, klíšťat, vší a všenek. Je určen pro stálé nošení, účinkuje jak při pohybu, tak v klidu. Po nasazení je účinný proti blechám u koček až 4 měsíce, proti klíšťatům až 10 týdnů. Vhodný pro zvířata od 3 měsíců věku.

 

Antiparazitární obojek FORESTO – obojek představuje inovační a dlouhodobé řešení, jak chránit psy a kočky před vnějšími parazity a riziky s nimi spojenými. Odpuzuje klíšťata a hubí blechy i klíšťata po dobu až 8 měsíců, čímž snižuje riziko přenosu nemocí přenášených těmito parazity (např. boreliózy). Obojek je voděodolný, před koupáním ho proto není nutné sundávat. Je také omyvatelný. Majitelé ocení také absenci jakéhokoli zápachu. Foresto je bezpečný pro štěňata od 7 týdnů věku a pro koťata od 10 týdnů věku. Majitelé mohou vybírat ze dvou velikostí – pro kočky a malé psy (38 cm) a pro velké psy (70 cm). Obojek byl vyvinut také s ohledem na bezpečnost zvířat, a zejména pak koček, před zachycením o různé předměty. Jeho součástí je proto ověřený dvoufázový systém bezpečnostní pojistky.

 

Antiparazitární sprej BOLFO – sprej proti blechám je vhodný pro kočky i psy od prvních týdnů života. Používá se jako přípravek proti blechám, klíšťatům, vším a všenkám a k hubení jednotlivých klíšťat.

 

 

Obojek pro kočky SERGEANTS GREEN - obojek je založen na účinku přírodní aktivní substance. Neobsahuje žádný chemický insekticid. Testy prokázaly, že účinnost této přírodní látky je stejně vysoká jako účinnost běžného insekticidu používaného proti blechám a klíšťatům.

Spot-on pro kočky Advantage– účinná látka se naváže na nikotinový receptor hmyzu, který je umístěný na postsynaptickém neuronu. To způsobí změny na nervovém systému hmyzu a jeho smrt. Nepoužívá se u koťat do 8 týdnů věku.
 

Spot-on FIPROtec - roztok proti parazitům k nakapání na kůži pro kočky o hmotnosti od 2 kg. Efektivně likviduje klíšťata a blechy, chrání proti napadení blechami až 5 týdnů.
 

Všechna uvedená antiparazitika jsou k dostání na www.krmeni.cz