09.09.23 Život s kočkou

Kočičí hvězdy internetu! Jaká plemena jsou nejoblíbenější? 

Kdo by nemiloval roztomilé kočičí fotky a videa! Není divu, že jejich popularita na internetu stále roste. Od TikToku po Instagram se "kočičí influenceři" stali jedním z nejzábavnějších a nejsledovanějších obsahů na všech sociálních sítích.

Portál ExcitedCats.com prozkoumal celosvětovou popularitu koček na internetu, od nejoblíbenějších plemen až po nejsledovanější kočičí influencery. Jaké jsou výsledky? 

Nejoblíbenější plemena koček

Nejoblíbenější plemena koček se posuzovala podle počtu vyhledávání na Googlu, počtu hashtagů na Instagramu a počtu zobrazení na TikToku. A výsledky nebyly nijak překvapivé.

Elegantní mainská mývalí kočka kralovala s 9,4 milionu výsledků hashtagů na Instagramu, více než půl milionem zobrazení v měsíčním objemu organického vyhledávání na Googlu a ohromujícími 3,7 miliardami zobrazení hashtagů na TikToku. Cat Fanciers' Association (zkráceně CFA, největší severoamerická organizace chovatelů koček) uvedla, že mainská mývalí kočka je druhým nejoblíbenějším plemenem roku 2022 na základě registrací plemen, takže to není příliš překvapivé.

Bengálská kočka je díky své jedinečné divoce vypadající srsti dokonalým instagramovým modelem a nepřekvapivě se umístila na celkovém druhém místě s více než 3 miliardami zobrazení hashtagů na TikToku. Na třetím místě se umístila britská krátkosrtá kočka, přičemž v seznamu CFA se umístil až na 6. místě. Ragdoll a siamská kočka se umístily na 4., respektive 5. místě.

 

Nejoblíbenější kočičí influenceři

Na sociálních sítích, jako je Instagram, se denně objevuje spousta "kočičích ifluencerů", kteří baví milovníky koček po celém světě. Ale kdo jsou ti nejoblíbenější?

S ohromujícími 4,5 milionu sledujících a držitelkou Guinnessova rekordu pro kočičí účet s největším počtem sledujících na Instagramu je Nala the Tabby (@nala_cat). Kromě toho, že má tato rozkošná kočka spoustu sledujících a roztomilých příspěvků, má také vlastní řadu krmiv.

Na druhém místě je s 2,6 miliony sledujících kočka, kterou zná většina milovníků koček - jedinečná Grumpy Cat (@realgrumpycat). Tento kocour bohužel v roce 2019 zemřel, ale měl obrovský vliv na "kočičí internet" díky jednomu z nejčastěji sdílených kočičích memů.

Na těsném třetím místě je Bub (@iamlilbub), další kočka, která už bohužel není mezi námi. Narodila se s několika genetickými anomáliemi, které způsobily, že zůstala trvale ve velikosti kotěte, a to jí také bohužel zkrátilo život. Za tu dobu toho však stihla hodně, na kontě má knihu, televizní pořad i dokumentární film. A co je nejdůležitější, její majitelé vytvořili fond pro zvířata se zvláštními potřebami.

Na čtvrtém a pátém místě se umístily účty @dontstopmeowing, na kterém se představují kočky Skye, Kai, Chase a Millie, a @smoothiethecat s 2,4 a 2,3 milionu sledujících.

 

Krátkosrsté kočky jsou oblíbenější než dlouhosrsté

Tým Excited Cats objevil několik dalších fascinujících zjištění, která rozhodně stojí za zmínku. Co se týče vyhledávání hashtagů na Instagramu, krátkosrsté kočky jsou oblíbenější než dlouhosrsté: #domesticlonghair bylo vyhledáno celkem 132 000krát a #domesticshorthair dokonce 584 000krát.

Zajímavosti

Hashtag #polydactylcat má na Instagramu celkem 397 000 postů (polydaktylní kočka je kočka s vrozenou fyzickou anomálií zvanou polydaktylie, která způsobuje, že se narodí s více než obvyklým počtem prstů), což je ohromující číslo. 

Hashtag #pedigreecat neboli kočky s rodkmenem má 83 700 postů, zatímco #hybridcat (kočky kříženci) pouze 46 800. V reálném světě jsou kočičí kříženci určitě populárnější, ale kočky s průkazem původu tentokrát vyhrály pomyslnou online trofej.

Zdroj: Excited Cats
Foto: Pexels.com