27.12.20 Pomůcky

Kočičí tunely

Aby se kočka doma nenudila, pořiďte jí různé vychytávky. Jednou z nich je i kočičí tunel. Pro vaši čtyřnohou kamarádku představuje nejprve zkoušku odvahy, potom zdroj zábavy i příjemné útočiště. 

Tunely můžete koupit v různých provedeních. Většinou jsou vyrobené z šustícího materiálu, což kočku podněcuje ke hře. Například plyšový tunel láká nejen prolézání, ale je vhodný i k odpočinku. Některé tunely mají více vchodů, což je pro kočku ještě zábavnější. Vchody, které kočka musí prorážet vlastním tělem, představují větší dobrodružství.
Některé výrobky v sobě ukrývají i zavěšené hračky na hraní a několik otvorů na prolézání. 

Někdy je potřeba trochu nalákat
Samozřejmě můžete kočce vytvořit i provizorní tunel z karimatky. Otvor uzpůsobte velikosti kočky, měla by pohodlně prolézt. Nalákejte ji dovnitř tím, že jí doprostřed dáte pár pamlsků. Uložte je dovnitř tak, aby to viděla. Můžete ji do tunelu lákat taky pomocí vhozeného míčku nebo mávátka, kterým budete uvnitř pohybovat. V žádném případě kočku tunelem neprotahujte, ani ji tam netlačte, tím byste ji odradili. Na kočky platí pozitivní motivace. Pokud máte doma víc koček, budou se v tunelu roztomile honit a škádlit se. 

Fotka od Daga_Roszkowska z Pixabay