27.10.21 Výživa

Kočka a hubnutí

Má vaše kočka nadváhu? Je důležité, aby nadbytečná kila shazovala rovnoměrně. Ve spolupráci s týmem odborníků značky Prins přinášíme tipy, které pomohou vaší kočce zdravě zhubnout.

Kočky by měly hubnout maximálně 2 % své tělesné hmotnosti týdně. Například: pokud vaše kočka váží šest kilogramů, může zhubnout 120 gramů za týden. Důležité je, aby nehladověla, protože to může vést k život ohrožujícímu ztučnění jater. Musí i nadále pravidelně jíst, ale upravte dávkování a typ krmiva.

Veterinární krmiva
Speciální veterinární krmivo od společnosti Prins, Prins VitalCare Veterinary Diet WEIGHT REDUCTION & Diabetic, má nízký obsah kalorií a obsahuje složky, které podporují hubnutí. 

Kromě toho, že kočka bude dostávat méně kalorické krmivo, je také důležité, aby měla více fyzické aktivity. Přimět kočku k pohybu může být někdy trochu složité, ale s těmito tipy se vám to určitě podaří!

Tipy, jak přimět kočku k větší aktivitě
Hrajte si: Když si s kočkou hrajete, bude se více hýbat a spálí více kalorií. Kočky milují udice i míčky s catnipem.. K pohybu povzbudí různé prolézačky a tunely. Aby kočce hračky nezevšedněly, pravidelně je schovejte do skříně a měňte za jiné, tak zůstanou zajímavé pokaždé, když je vrátíte zpět.
Způsob krmení: Krmivo nebo jeho část vložte do krmného míčku (z měkké gumy) nebo do krmné interaktivní hračky. Tím kočku déle zaměstnáte jídlem a zároveň ji udržíte v pohybu. Nebo kočku můžete zabavit tím, že pro ni krmivo schováte do vytvořené skrýše (např. krabice s otvory). 
Různé úrovně: Umístěte misku na vyšší místo, aby kočka musela šplhat, když se chce dostat ke krmivu.

Dietní plán
Přimět kočku, aby zhubla, může být poměrně obtížné. Proto tým Prins CareTeam poskytuje několik dalších tipů, jak dosáhnout rychlejších výsledků.

- Porce veterinárního krmiva važte na kuchyňské váze, abyste přesně věděli, kolik ho podáváte.
- Zajistěte vždy dostatek čerstvé pitné vody.
- Snažte se kočku vážit každé dva týdny. To vám umožní přesně sledovat úbytek hmotnosti.
- Vyfoťte kočku před začátkem diety. Může trvat až osm týdnů, než uvidíte nějaké výsledky. Fotografie vám umožní porovnat siluetu a sledovat pokrok v hubnutí.
- Pokud jsou v domě další zvířata, krmte kočku odděleně a zabraňte jí v konzumaci jiné stravy. Když není možné krmit zvířata odděleně, doporučuje se dát veterinární krmivo i ostatním kočkám.
- Důrazně se nedoporučuje podávat vedle veterinárního krmiva další doplňky, jako jsou pamlsky, sýry nebo různé jídlo od stolu.
- Dočasně nepouštějte kočku ven. Zabráníte tak tomu, aby si případně vzala něco k snědku u sousedů.
- Dejte zbytku rodiny vědět, že kočka drží dietu, a požádejte je, aby jí nedávali žádné pamlsky navíc k jejímu dietnímu jídelníčku.
- Skladujte krmivo v chladném a suchém prostředí. Tím se zachová jeho kvalita a chutnost.

Zdroj: Prinspetfoods 
Foto: Pixabay