05.07.14 Život s kočkou

Kočky potřebují pozornost

Bytové kočky, které jsou celé dny zavřené doma, ke svému spokojenému životu potřebují vaši pozornost. Pro jejich psychickou pohodu je to mnohem důležitější, než si většina lidí myslí. Jinak se budou nudit a když jsou dlouhodobě ignorovány, mohou dokonce upadnout do deprese.


Pokud jim chybí zájem páníčků, může se u nich vyvinout syndrom negativní pozornosti, kdy začnou zlobit, jen aby si jich jejich majitelé všimli. Pokud na ně jejich člověk mluví jen v případě, že začnou škrábat na pohovku nebo při procházce po kuchyňské lince, pak se můžete vsadit, že budou tyto činnosti opakovat zas a znovu. Je páníček na blízku? Šup, vyskočím na linku, aby si mě všiml, to vždycky zaručeně zabere. V tomto ohledu toho mají kočky a malé děti hodně společného!

Co tedy dělat, aby se vaše kočička cítila spokojeně? Věnujte jí čas, hlaďte ji, mazlete se s ní a společně si hrajte. Když se vrátíte z práce domů prvních deset minut si hrajte s kočkou. Kontrola e-mailů nebo příprava večeře chvíli počká.

Váš pracovní den může být hektický a stresující, děláte a zařizujete spoustu věcí, ale váš mazlíček neměl jinou možnost, než strávit mnoho dlouhých hodin v klidném domě bez jakékoli stimulace. Váš příchod je proto bezpochyby nejvíce vzrušující část jejich den! Tím, že budete se svou kočkou mluvit, hladit ji a hrát si s ní, budete oba šťastnější a zdravější.