24.10.10 Aktuality

KOŤÁTKA ARTCAŤÁTKA HLÁSÍ PŘÍCHOD!

Tak už je to tady zase. S koncem prázdnin a návratem do každodenních všedních kolejí nastal opět čas nezodpovědných "odkladačů" prázdninových chlupatých kamarádů. Bohužel mezi ně patří i kočičí mámy, které "zničehonic" mají koťátka.

Jak fascinující je údiv, že ta či ona kočka má „najednou“ bříško a světe div se, nekastrovaná kočka dokonce „zničehonic“ porodí. A co teď s koťaty? Tahle „nechtěňátka“, je-li jim dáno spatřit světlo světa, jsou ponechávána osudu napospas, mnohdy i se svými mámami. Sakra, kdy už to lidstvo dostane rozum?! Poprázdninová smršť telefonátů a mailů. Vezeme vám koťata, někam je tam přihoďte. Stále totéž, pokaždé jinak, přesto však neměnné.

Vysvětlování, že tak snadné to není, že je nezbytná karanténa, že žádný prostor není nafukovací, že kdybychom přijímali veškerá „nadbytečná“ koťata, rozroste se nám rychlostí blesku stav na několik stovek, že další karanténa se sama nevybuduje, že veterina a krmení něco stojí, to vše se míjí účinkem. Následuje pouze zhrzená uražená reakce: „Tak od čeho jste teda útulek ?“

Sakra, když už to lidstvo pochopí, že útulky nejsou odložištěm pro zvířata, která prostě přestanou své majitele bavit… Že když už beztak suplujeme zákonné povinnosti správních celků, obcí a měst, nezvládneme zároveň „zaskakovat“ za kdejakého nezodpovědného jedince, pro kterého je kočka nástrojem jeho chvilkové zábavy, případně zcela opomíná, že zvíře vyžaduje péči, že nekastrovaná kočka se prostě množí, a že útulky skutečně nemohou řešit, že babička má malý důchod, tedy jí nezbývá na kastraci a kde se vzalo, tu se vzalo pět koťátek? A že je to tak už potřetí? Nebo že mladá rodina v očekávání potomka (že by též zničehonic?) prostě musí dát dosavadního kočičího člena rodiny pryč? Je hrozně smutné, že v lidské mysli vůbec podobný způsob myšlení přetrvává.
Jistě, nelze spasit celý svět, desítky, stovky, možná i tisíce podobných „nechtěňátek“ prostě mají smůlu. A to jen proto, že nezodpovědnost, nezájem, ignorace následného utrpení těch malých tvorečků, kteří se rodí jen proto, aby záhy opustili tento svět neduživí, opuštění, nežádoucí …

Letošní poprázdninová vlna nám přinesla 7 kočičích mamin (dvě dokonce až z kraje povodní), které nedisponují zrovna nejlepší fyzičkou, ale snaží se ukojit, co se dá.
Takže se opět urodilo – tohle mňoukající stádečko čítá takřka 40 mrňat, což je „zničehonic“ skutečně pořádná porce. Pro některé mrňousky už nastal čas odčervení, některá vbrzku dorostou očkování - a my se děsíme okamžiku, kdy by mohlo být pozdě. Zároveň vzhledem k podzimní psotě a slotě už musíme topit - a při cenách dřeva a elektřiny je i tohle pořádný strašák.

Ač neradi, přiznáváme, sami to vše neutáhneme, proto voláme jménem těch mrňat SOS!

A proč jsou to koťátka Artcaťátka ?

Pomoc pro ně může obdarovat vaše blízké či udělat radost právě vám. Pomůže nám vše, jak finanční příspěvek, tak např. zaslání antiparazitik, odčervovacích přípravků (především v podobě pasty typu Banminth Katze, Flubenol, Vitaminthe), jakéhokoliv krmení či kotěcích pamlsků.

Malá chlupatá artcaťátka tak díky vaší pomoci získají další šanci .

Jedna várka - viz foto.

Za FELIX GREY o.s.

Majka Šrámková, dobrovolník

Účet číslo 1002015761/2700

(případný koťátkovský variabilní symbol 7 - sedm statečných mamin ;-))