05.10.14 Život s kočkou

Maličká Jezinka

Toto je příběh o kočičce jménem Jezinka. Někdy v polovině dubna začala na fotbalové hřiště v Řeporyjích chodit drobná mourovatá kočička. Dostala jméno Maličká. Občas se jí podařilo vyjíst misku kocourovi, který tady dostává najíst, a tak se zkoušela vracet.

Když jsem jí uviděla poprvé, bylo jasné, že ještě není dospělá a taky, že je březí. Kočičku jsem nakrmila a sehnala odchytovou klec. Každý den jsem klec nastražila a čekala. Vyzkoušela jsem uzenou makrelu, pečenou kachnu, ohřátou smetanu... Výsledek? Kromě kocoura a ježků nic. Kočička jako by to už znala a kleci se vyhýbala. Po 14 dnech zmizela.


Objevila se druhý týden v květnu a rovnou se třemi koťátky. Zabydlela se pod boudou, kam se nedá dostat, a čekala na baštu. Ze začátku extrémně plachá kočička začala být přítulnější, nakonec se nechala i pohladit a moc se jí to líbilo. Takže jsem nakupovala pro čtyři další krky. Koťátka se ze začátku taky bála, ale nakonec se nechala pohladit. Dala jsem jim jména pan Obama, pan Nixon a pan Lincoln.


Jenže na hřišti jezdí auta, je tam hospoda a někdy i větší akce a pro kočičky tam není úplně bezpečno. Zvlášť ne pro koťátka. Naštěstí dva kluci našli domov pomocí facebooku. Černého pana Obamu jsem vezla do nové rodiny do Tábora, pana Nixona do Litvínova a pan Lincoln, kterého nikdo nechtěl, se usídlil v mojí posteli.

Přišla řada i na jejich maminku, která byla evidentně znovu březí. Přijela paní Pospíšilová, která dělá odchyty kočiček a nastražily jsme klec. Uzená makrela, drahá paštička a… Nic. Maličká zase obešla klec a ani se nepodívala dovnitř. Po hodině snažení jsem obešla dům, otevřela dveře a koupelnu a dala do ní paštiku. Maličká nakráčela do koupelny a bylo to :-) Pavlína Mladá z Kočičího pohlazení, která už měla v autě jednu kočičku z Řeporyj, mi domluvila pro Maličkou místo v útulku Srdcem pro kočky. Tam měli naštěstí jednu volnou klec pro kastraci a následné uzdravení. Kočička tam dostala pracovní jméno Jezinka.


Bohužel kastrace nebyla bez potíží, kočička zůstávala dva dny na pozorování na klinice pro podezřelé krvácení. Naštěstí se všechno zlepšilo a kočička je v pořádku. Po úplném uzdravení se vrátí na fotbalové hřiště a pokusím se pro ni najít domov. Do té doby má k dispozici boudičku a plnou misku. Ještě jednou děkuju :-)

Olina Špitálníková

Příběh byl přejat z Nekupuj. Adoptuj! Více informací a další příběhy hledejte na www.nekupujadoptuj.cz