08.08.23 Aktuality

Mezinárodní den koček: Celosvětová oslava kočičích mazlíčků 

Každý milovník koček ví, že tato nezávislá a chytrá stvoření si zaslouží zvláštní uznání. Proto se každý rok 8. srpna slaví Mezinárodní den koček. Tento den je příležitostí k oslavě, zvyšuje se povědomí o péči o kočky a sdílí se kočičí zážitky.


Mezinárodní den koček se připomíná od roku 2002 díky Mezinárodní organizací pro ochranu zvířat (IFAW). Tento den má za cíl oslavovat a chránit kočky po celém světě a zdůraznit důležitost péče o ně.

Proč jsou kočky tak oblíbené? 
Kočky mají své místo v lidské kultuře již tisíce let. Od starovekého Egypta a Říma až po současnost. Odnepaměti lidi fascinují a inspirují. Jejich tajemný charakter, záhadné oči, osobité chování a schopnost vykouzlit úsměv na tváři majitele... To jsou jen některé z důvodů, proč si získaly takovou popularitu. 


Povědomí o péči o kočky
V rámci Mezinárodního dne koček se po celém světě pořádají různé akce, workshopy a osvětové programy, které mají za cíl informovat majitele a potenciální zájemce o tom, jak pečovat o kočičí mazlíčky. Téma zahrnuje správnou výživu, očkování, kastraci, správnou hygienu a pravidelné návštěvy u veterináře.


Podpora adopcí a ochrany koček
Tento svátek je také ideální příležitostí k podpoře adopcí koček z útulků. Mnoho koček bez domova čeká na láskyplné a trvalé domovy, a adopce je skvělý způsob, jak dát těmto zvířatům druhou šanci na šťastný život.


Sdílení zážitků na sociálních sítích

V dnešní digitální éře jsou sociální média významnou součástí lidských životů. Sdílené fotografie, videa a příběhy mohou oslavovat krásu a zábavu spojenou s kočičím přátelstvím. 

Nezapomeňte, že péče o kočku zahrnuje lásku, pozornost a odpovědnost. Tak jim dnes nadělte extra dávku her a mazlení. A když jim navíc dopřejete něco dobrého na zub nebo je odměníte hračkou, budou určitě nadmíru spokojené. 

Foto: Pexels.com