Pokud jste si přivezli domů nový přírůstek, někdy se stává, že kotě odmítá předkládané krmivo. Jedním z důvodů je stres, protože pro malého chlupáče, který byl zvyklý na krmení se svými sourozenci, může být přechod na krmení o samotě problematický. Jednou z možností, jak překonat toto období, aby nedošlo k „rozmazlení“, jsou homeopatické léky.
Jaké vybrat?
Lycopodium clavatum
Koťátko se nasytí pár sousty, nejraději by uždibovalo po trošičkách celý den. Jsou to typy mláďat, jež se podřídí dominantnímu jedinci, ale pokud cítí slabšího, chovají se nadřazeně. Často trpí nadýmáním. Ředění 9 CH 1-2krát denně.
Arsenicum album
Jedná se o jedince, kteří byli zvyklí na jiný stereotyp a změna jim činí potíže. Jsou zimomřiví, hubení, odmítají potravu, často jsou žízniví. Ředění 15 CH 1krát denně.
Natrum muriaticum
U koťat se žravost střídá s nechutenstvím, které převažuje. Často se objevuje smutek po odchodu z původní rodiny. Mnohdy se jedná o jedince nedůvěřivého k cizím lidem, tedy i k novému majiteli. Nejsmutnější bývá dopoledne. Ředění 15-30 CH 2-3krát týdně.
Ignatia amara
Většinou je to smutný jedinec, který trpí trávicími problémy, nechutenstvím ze smutku. Rozveselí se hrou nebo rozptýlením. Často jsou pozorovatelné hluboké nádechy a výdechy, kdy jedinec jakoby vzdychá. Ředění 15 CH 1krát denně nebo obden.
Zdroj: Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada, www.grada.cz
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.