08.12.13 Život s kočkou

Obdarujte na Ježíška i svou kočku - krmeni.cz vám přispěje 100 Kč

Vánoce jsou za dveřmi a vedle shánění dárků pro rodinné příslušníky a přátele myslí většina chovatelů i na obdarování svého zvířecího mazlíčka.

Už když se provádí úklid a zdobí stromeček, šmejdí kočky po bytě s široce otevřenýma očima a na základě zkušeností z předchozích let očekávají něco výjimečného a příjemného. Co je nejvíc potěší? Každé zvíře ocení především vaši přítomnost, proto si na ně udělejte čas a věnujte se mu ještě víc než v jiném období. Hrajte si a mazlete se!

 

S pamlsky opatrně

Oblíbenými dárky jsou nepochybně pamlsky. „Zde pozor. Co chutná a relativně neškodí člověku, může být pro zvíře a jeho zdraví zhoubné. Takže lidské cukroví kočce v žádném případě nedávejte. Existují třeba čokolády a bonbony pro domácí zvířata. Měly by být po ruce, když vytahujete z trouby napečené cukroví. Pamlsky ano, ale vybírejte ty skutečně určené pro zvířata,“ upozorňuje Lubomír Chmelař, veterinář společnosti Energy Group, která dodává přírodní preparáty pro zvířata. Vhodným vánočním dárkem je jejich přirozené krmení v bohaté nabídce, aby si kočička mohla sama vybrat. Láska skutečně prochází žaludkem.

Hračky hrají prim

Většině domácích mazlíčků udělá něco na hraní obrovskou radost. Kočky budou nadšeny z balónků nebo myšiček na gumě, chrastících či cinkajících balónků. „Pro zvířata s nadváhou jsou vhodným dárkem hračky na aportování“, říká Lubomír Chmelař.

Něco na zub i na zdraví

Pro zdraví lze věnovat dárek, který zvíře přímo nepotěší, ale bude užitečný pro jeho zdraví. Pořídit můžete například Virovet do domácí lékárničky pro úvodní stadium prakticky každé infekce, která se projevuje kýcháním. Postačí několik aplikací a předejde se dalšímu rozvoji onemocnění.

Hledáte konkrétní inspiraci? Tady je!

Hračky patří k nejoblíbenějším kočičím dárkům. Jaké letos Ježíšek nadělí?

Mikročipová myš vydává zvuky, takže uspokojí lovecké choutky každého pokojového tygra.

 

Interaktivní hračky zabaví kočku na dlouhou dobu, navíc si při nich trénují mozek i obratnost. A odměna v podobě pamlsku je velmi lákavá. Pořídit můžete například Aktivity zábavné hřiště.


Paví pero na udici je jednoduché a přitom zaručeně zaujme každou malou šelmu.

Pískající plyšová myš naplněná catnipem je trefou do černého.

 

Hygiena – i když praktické věci kočky moc neocení, jako doplňkový dárek je budou tolerovat.

WC BecoTray má zvýšenou zadní část a tím zamezuje odlítání steliva mimo záchůdek. Dále disponuje odnímatelným víkem pro snadnější manipulaci při čištění. Toaleta je navíc těžší než běžné plastové záchody, a tím pádem je mnohem stabilnější. Produkty BecoThings jsou biologicky odbouratelné a absolutně šetrné k životnímu prostředí.

A pořídit své kočce můžete i speciální vánoční dáreček. Co by to mohlo být?

Vánoční deka se soby je měkoučká a navíc i tematicky zkrášlí interiér.

Na vánoční škrabací desce s hračkou si pěkně obrousí drápky.


 

Vánoční balíček Royal Canine cat sensible obsahuje krmivo 2kg, kapsičku Intense Beatuy 85g a hračku myšku

I těm nejmlsnějším šelmičkám zachutná masový pamlsek Tobby, který má přírodní složení, takže je zdraví pospěšný.

Co poradit závěrem? Pokud chcete zcela mimořádně obdarovat svého zvířecího kamaráda, poskytněte mu více času, něco dobrého na mls, něco na zabavení či hraní a něco pro zdraví. Vánoce pak budou plné radosti a spokojenosti.

TIP jak ušetřit na vánočním nákupu:

Pokud objednáte pro svoji kočičku na www.krmeni.cz a Vaše objednávka převýší 1000 Kč, získáte slevu 100 Kč (a dopravu ZDARMA). Stačí v prvním kroku nákupního košíku do pole slevový kód uvést : 13VANOCEK

Sleva platí do neděle 15/12/2013.