03.10.15 Aktuality

Otevře se kočičí kavárna i v Brně?

On miluje kávu, ona zbožňuje kočky. Ale i ona miluje kávu a on kočky, to ne že ne. Mladý pár z Přerova, který nyní žije v Brně, dostal nápad, že si otevře kočičí kavárnu. A ne jen tak ledajakou... V té jejich si totiž kočku budete moct přímo adoptovat.

Cílem Kateřiny Obrtelové s přítelem Michalem Fojtem je dělat kvalitní kávu a pomáhat kočkám, také péct skvělé domácí dorty a slané koláče a pořádat zajímavé akce. Kavárnu s roztomilým názvem Pelíšek chtějí otevřít v centru Brna. „Myslíme si, že v Brně chybí podobná kavárna. Příjemné místo, kam by si mohli přijít lidé odpočinout, relaxovat při vrnění kočiček a pochutnat si na kvalitní kávě a domácích dezertech,“ říká Kateřina a doplňuje: „Podobné podniky již fungují po celém světě, včetně Prahy. A my bychom chtěli otevřít kavárnu, kde by bylo kolem 10 koček z útulku, které by dělaly společnost našim zákazníkům. Zároveň by bylo možné si kočičky z kavárny přímo adoptovat. V kavárně chceme také pořádat různé akce, například filmové večery, akce pro školky, felinoterapie, přednášky a podobně.“ Lidé budou mít dost času kočičku poznat, než si ji adoptují. Tak si mohou být jistí, že je to ta pravá, než si ji opravdu vezmou domů. Zabrání se tak stresujícímu a náročnému vracení koček do útulků, což se často stává v případech, kdy lidé kočku pořádně neznají.

Jak můžete pomoci?

Pokud se vám tento nápad líbí, můžete projekt podpořit na crowdfundingovém portálu hithit.com. Kateřina s Michalem se snaží vybrat částku, která by pokryla část nákladů. „Budeme moc rádi, když nás podpoříte a vyberete si jednu z našich skvělých odměn. Jen bychom chtěli trošku upřesnit, jak funguje Hithit. Jestliže se nevybere celá cílová částka, všechny peníze za odměny se vám vrací, takže máte jistotu, že buď si budete moci užít jednu z vámi vybraných odměn, nebo na tom neztratíte nic a všechny peníze dostanete zpět,“ upřesňuje Kateřina.

Více se dozvíte na www.facebook.com/kocicipelisek

Koukněte na video: www.youtube.com/watch?v=aBZUC9UilTU&rel=0&autohide=1

Projekt můžete podpořit na www.hithit.com/cs/project/1770/pelisek-prvni-umistovaci-kocici-kavarna-v-centru-brna