04.01.15 Život s kočkou

Pět důvodů, proč se kočky hodí do bytu víc než psi

Někdo miluje psy, někdo zase kočky. Pokud dáváte přednost kočičí společnosti, určitě nám dáte za pravdu, že život v bytě je s kočkou mnohem jednodušší.

 

1. Kočky mohou být ponechány bez dozoru

I když byste neměli nechat kočku dlouhodobě o samotě, nic se neděje, když je přes den doma sama. Zatímco jste v práci, ona doma spí, odpočívá, pozoruje dění za oknem atd. Stejně tak můžete jednou za čas odjet na víkend pryč, pokud kočce necháte dostatek krmiva, vody a čistý záchod. Kočky jsou soběstačné a nevadí jim, když tráví čas o samotě, naopak psi se nudí a zlobí, pokud jsou ponecháni sami více než několik hodin!

2. Nemusíte je venčit

Psi musí chodit ven minimálně třikrát denně bez ohledu na počasí. I když venku lije jako z konve, psa prostě vyvenčit musíte. Kočky naproti tomu chodí na svůj kočičí záchodek. Psi navíc potřebují hodně pohybu, takže vyžadují váš čas. Kočky si pohyb obstarají samy formou běhání a skákání po bytě.

3. Jsou podstatně tišší

S výjimkou hlasitých plemen, jako jsou třeba siamky nebo bengálky, jsou kočky jsou velmi tichá zvířata, která nedělají hluk. Kočky nebudou štěkat při zvuku zvonku, nebudou výt, když jsou doma samy atd. Vyhnete se tak zbytečným konfliktům se sousedy.

4. V posteli se s nimi nebudete mačkat

Na manželskou postel se pohodlně vejde několik koček a stále budete mít prostor pro sebe. Průměrně velký pes je přece jen mnohem větší než kočka a navíc se psi poměrně hodně rozvalují uprostřed postele, takže se s nimi tak pohodlně nevyspíte.

5. Jsou čistotné a neválejí se v nechutnostech

Kočky velmi dbají na svou čistotu, proto tráví velkou část dne mytím svého kožíšku. Mnoho psů se naopak s velkým potěšením vyválí venku v h... či zdechlinách. A mýt takto špinavého psa po návratu z procházky není nikomu příjemné.