Omlouváme se, ale z technických důvodu může dojít ke zpoždění odeslání objednávek o 1 den. Děkujeme za pochopení
28.12.14 Zdraví a nemoci

Pomoc při léčbě kýly

Trápí vaše malé štěně nebo kotě kýla? V raném období lze léčit tyto obtíže (jak kýly pupeční, tak tříselné) také homeopaticky, zvláště ty, jež jsou menšího rozsahu, kde nehrozí „uskřinutí“ vnitřních orgánů. Později už se uvolněné vazivo mnohem hůře ovlivňuje, proto je nutný chirurgický zásah.

Jaké homeopatikum zvolit?

Calcarea carbonica

Převážně pupeční kýla, která se objevuje u pomalých zvířat s uvolněným vazivem. Jedinec má sklon požírat nestravitelné věci, jako jsou kamínky, písek nebo hračky. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Lycopodium clavatum

Objevuje se převážně pravostranná tříselná kýla hlavně u vychrtlých jedinců s velkým bříškem. Po odchodu plynů a stolice se kýla může zmenšovat nebo dokonce ztrácet. Ředění 9 CH 1krát nebo 15 CH 2-3krát týdně.

Silicea

Kýly se objevují u drobných jedinců, kteří nemohou přibrat. Místo, kde je kýla, může být citlivé na dotek. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Nux vomica

Pupeční kýla u štěňat a koťat, tříselná kýla, která se tlačí do šourku. Oblast kolem pupíku je ochablá. Jedná se o nervózní a podrážděné jedince, kteří nesnášejí hluk a také dotyk. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

Calcarea fluorica

Lék uvolněného vaziva a ochablé podpůrné tkáně. Tento lék přidáváme také k jinému vybranému léku. Ředění 15 CH 2krát týdně.

Je samozřejmě, že se o zdravotním stavu svého zvířete vždy poradíte s veterinářem.

Zdroj: Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada, www.grada.cz