16.10.22 Život s kočkou

Pořádek a kočka v bytě

Lze mít zvíře a zároveň pořádek v bytě? Ano, jen to chce víc úsilí. Jak zařídit, aby v domácnosti, kde žije kočka, nebyly chlupy? 

Těžko. Samozřejmě hodně záleží na plemenu a typu srsti. Dlouhosrstá plemena jsou v tomto ohledu nejnáročnější. S všudypřítomnými chlupy se prostě musíte smířit. Řešením je výkonný vysavač doplněný ještě robotický vysavačem, který uklidí podlahu i v době vaší nepřítomnosti. Důležité ale také je se o srst vašeho miláčka pořádně starat. Díky pravidelnému kartáčování budete mít nad jeho chlupy alespoň trochu kontrolu a navíc masírování a prokrvení pokožky kartáčem zabrání nadměrnému línání. Zdravou kůži a lesklou srst pomáhá udržet i kvalitné krmivo, především obohacená o omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, jak uvádí i stránky mazliccivpohybu.cz. „Nejčastější zdroje omega kyselin jsou rybí tuky, proto je vhodné do misky přidat vašemu chlupáčovi například kvalitní lososový olej.“ Určitě nezapomínejte i na prevenci tvorby trichobezoárů (kočce lze podávat různé pasty).

Kočičí škrábání jde zkrotit
Dalším problémem může být kočičí škrábání. Důvodem je broušení drápků, vymezení teritoria, ale i nuda. Tady se vyplatí pořídit stabilní, dostatečně velké škrabadlo, které bude kočička milovat. A toho docílíte i tím, že za každé využití místa určeného ke škrabání vašeho miláčka pochválíte a odměníte. Jak naučit kočku škrábat na škrabadle se dočtete zde: https://krmeni.cz/jak-odnaucit-kotatko-skrabat-sedacku-96035


Foto: Maxpixel.net