18.11.13 Aktuality

Pozvánka na výstavu fotografií „Kočky a lidé kolem nich“

Sekce na ochranu koček při Svobodě zvířat v Plzni vás srdečně zve k návštěvě fotografické výstavy s názvem „Kočky a lidé kolem nich“, která je do 30. 11. 2013 ke zhlédnutí v kavárně – čajovně Seraf na adrese Rooseveltova 15, Plzeň.

„Před objektivem pana fotografa Romana Muchky z firmy iatelier.cz stanuli nejen členové Sekce na ochranu koček, ale hlavně kočičí modelky z našich depozit, které doufají, že již brzy naleznou nové domovy. Obrovský dík patří jak kavárně – čajovně Seraf za poskytnutí výstavních prostorů, tak panu Romanu Muchkovi za vytvoření těchto nádherných fotografií na podporu opuštěných koček,“ uvádí Naděžda Svobodová, vedoucí Sekce na ochranu koček.

Sekce na ochranu koček při Svobodě zvířat v Plzni vznikla v roce 2000. Zabývá se problematikou zejména volně žijících koček (opuštěné, bezprizorní, týrané a zraňované kočky, které žijí v blízkosti našich obydlí, na sídlištích, v areálech škol, nemocnic, školek, výrobních podniků atd.). „Náš přístup spočívá v umísťování toulavých koček v tzv. depozitech, tj. přímo doma (na chalupě, na chatě apod.) u členů naší Sekce. Dle možností jednotlivých členů se jedná o „hnízda“ se 2 až 6 kočkami. Zároveň se zvířeti hledá nový domov,“ vysvětluje fungování Sekce Svobodová. V současné době má Sekce přibližně 15 členů. Za 13 let fungování se podařilo zachránit a najít novou rodinu již více než 680 opuštěným kočkám a koťatům.

 

Více informací najdete na www.kocici.cz