26.03.08 Zdraví a nemoci

Příběh štěněte jménem Max

Jedná se o příběh pejska starého  5 měsíců, kterému vlastní majitel při vyjíždění z garáže přejel obě zadní nožičky. Pejska přivezli na pohotovost, kde při rentgenologickém vyšetření byla zjištěna tříštivá zlomenina obou holenních a lýtkových kostí. Předpokládané náklady na operaci obou končetin a pooperační léčbu na naší klinice  byly  20 000,- Kč.

Další náklady, s kterými je třeba počítat, je druhá operace na vyjmutí implantátů (kovových destiček  a šroubů) s následnou pooperační léčbou ve výši 8 000,- Kč.  Majitelem byl mladý člověk, který nás z ekonomických důvodů požádal o utracení pejska. A život štěněte mohl skončit v 5 měsících. Pejska Maxe jsme utratit odmítli  a byl nám darován. Operace obou končetin proběhla na náklady naší kliniky úspěšně.Po 6 týdnech jsme implantáty vyjmuli a po 10 dnech a vyndání stehů Maxík běhá bez jakýchkoli následků.

Dnes má i nové majitele a při poslední návštěvě 11. 2. 2008 jsme zjistili, že se mu vede skvěle  a je z něj pěkný rošťák. Maxík měl štěstí, že při svém úrazu narazil na lidi, kteří mají zvířata rádi a pro které peníze nejsou cílem, ale prostředkem k realizaci jejich plánů a pro pomoc v nouzi.

Jsou situace, kdy rozhodování opravdu není jednoduché, a 30 000,- Kč nemá většina lidí rychle k dispozici. Lze si půjčit u bank, ale úroky činí takovéto zákroky nedostupnými. Dnes naštěstí lze těmto zdánlivě neřešitelným situacím, kdy člověk musí volit z ekonomických důvodů ztrátu přítele, předcházet  a pomoci.Tímto řešením je kvalitní pojištění našich zvířecích mazlíčků a přátel.

MVDr. Vepřek Zdeněk