29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
23.10.11 Péče

Připravte se na zimní radovánky

Zima se pomalu, ale jistě blíží. Venku se chodí v kozačkách a v pneuservisech se stojí fronty na zimní přezutí Nezapomněli jste při tom všem také na vašeho čtyřnohého kamaráda? Plánujete společné výlety nebo dokonce pobyt na horách? Chraňte ho. Přinášíme vám malou inspiraci v podobě novinek značky Ruffwear.

Se zimním obdobím přichází samozřejmě největší poptávka po zimních oblečcích. S tím souvisejí i diskuse, zda pejska oblékat či nikoliv. Samozřejmě záleží na typu oblečení a konkrétním jedinci. Například Ruffwear nabízí širokou škálu oblečků pro aktivní psy. Ptáte se, proč aktivní pes potřebuje obleček, když se běháním zahřeje? Ti, co s pejskem jezdí často na hory, anebo se pohybují v náročných terénech, vědí své. Počasí je velmi proměnlivé a vítr dokáže teplotu vzduchu ochladit i o několik stupňů. Když k tomu přidáte vlhkost, je jasné, že i váš chlupatý kamarád potřebuje být chráněn. A věřte, že i někteří psi s huňatou srstí vezmou někdy pokrývkou zavděk. Je však nutné sledovat svého psa a vědět, co vše je potřeba zakrývat a kdy. Samozřejmě pes, který je celoročně venku, bude jinak náchylný než jedinec, který žije v domácnosti vytápěné ústředním topení. Svou roli hraje také typ srsti. Ruffwear nabízí několik druhů oblečků dle počasí. K9 Overcoat™ zabraňuje ztrátě tělesné teploty a chrání psy před větrem, deštěm a sněhem. Integrovaný hrudníkový díl s postranními sponami umožňuje nastavení podle potřeby, které zajišťuje bezpečí při energických činnostech. Dalším ze zimních oblečků je vesta Climate Changer™ určena především pro velmi chladné, ale suché počasí. Je velmi lehká a rychleschnoucí. Velmi oblíbený je celoroční obleček Cloud Chaser™, který má oproti původnímu vylepšený střih. Je velmi vhodný pro běhání v dešti, chladné ranní procházky, víkendové zimní výlety a radovánky ve sněhu, pro nepříznivé jarní bouřky nebo pro jakékoliv aktivity i ve velmi nepříznivém počasí. Novinkou pro zimu 2011-2012 je obleček Quinzee™, který je učen pro udržení psa teple ve velmi chladných podmínkách. Obleček je vhodné použít, když necháváte psa někde v autě, musíte zůstat na chladném místě nebo čekáte na další aktivity.

Ze zimního vybavení připomínáme celoroční botičky Bark'n Boots™ Grip Trex a nebo boty určené pro extrémní zimní podmínky Botičky Bark'n Boots™ Polar Trex™. Pro náročné cestovatele pak nabídku pelíšků podporujících ochranu psa před prochladnutím: Highlands Bed™ a Mt. Bachelor Pad™

 

Kompletní informace k výrobkům, jak je používat a udržovat tak, aby na dlouho dobu plně sloužily, najdete na www.dogoutdoor.cz.