13.01.20 Život s kočkou

Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?

Věděli jste, že černé kočky zůstávají v útulcích déle než kočky jiných barev? Nejenže v některých lidech stále přetrvává středověká pověrčivost, ale další důvod vás možná překvapí: černé kočky prý nevypadají dobře na fotkách, zejména na selfie.

I tohle je dopad Instagramu a dalších sociálních sítí. Lidé si vybírají svého mazlíčka, aby získal co největší počet lajků. Dalším důvodem je to, že černá barva je geneticky dominantní a černé kočky se rodí mnohem častěji.

Hlavní jsou sympatie

Ale při osobním kontaktu zájemce s kočkou přece jen barva není tak důležitá. Když si lidé přijdou osobně vybrat kočku do útulku, nejvyšší šanci na adopci má přátelská kočka, která při kontaktu přede, mňouká a své nové majitele vítá. A na barvě tolik nezáleží.

Hůř se fotí

Jako hrdá majitelka kočky na obrázku si myslím, že černé kočky jsou prostě úžasné. Snoubí v sobě tajemnou krásu, eleganci a divokost. Ale je pravda, že se fotí hůř a je náročnější zachytit jejich výraz. Na fotkách z útulků často nevyniknou tak, jako jejich kolegyně ostatních barev. A když si někdo vybírá kočku přes internet, vidí často jen černý flek. Také kvůli tomu, že jsou si vzájemně hodně podobné a nemají výrazné rozlišovací znaky, je menší pravděpodobnost, že je najde jejich původní majitel, když se ztratí. Hůř se hledají a v úkrytech nejsou moc vidět.

Tip: Jak fotit černou kočku?

Nastavte kočku tak, aby byla vystavena proti světlu a pokuste se zachytit barvu jejích očí. Měkčí světlo podtrhne jejich barvu a detaily.