29.01.14 Život s kočkou

Rozloučení s milovanou Klejkou

Drobná hubená černá kočička Klejka byla přijatá před několika lety do srdíčkového útulku společně se svými kamarády. Kočičky pocházely z bytové množírny, kdy majitel dočista ztratil rozum a nechal je napospas velké zkáze – nekontrolovatelnému množení. Bohužel se na nich podepsala vzájemná plemenitba. Klejky různě postižení souputníci z mosteckého bytu postupně odešli za duhový most.

Zde je článek, který jsem psala v roce 2011 a vypráví o Klejce víc: „Tajemná a krásná Kleopatra“ http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/1530

Druhý lednový týden 11. 1. 2014 jsme vypozorovali, že Klejka není v pořádku. Seděla s hlavičkou svěšenou dolů v pozici nemocného zvířátka. A skutečně – naplnily se obavy o její zdraví. Kočička trpěla postižením ledvin a od té chvíle už jsme ji měli v léčbě. Bohužel jak už to u onemocnění ledvin bývá, záleží na mnoha okolnostech. A mnohé z nich Klejce nehrály do karet. Na druhou stranu děkuji za to, že nemusela absolvovat další návštěvy veteriny – konkrétně pro tuto kočičku absolutně náročné.

* 25. 1. 2014 Video a foto - Klejka na tom není dobře: http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/Video_a_foto_-_Klejka_na_tom_neni_d.... A je tu smutná zpráva - dnes se Kristýna pojede naposledy rozloučit s Klejkou na veterinární kliniku. Klejka pomaličku odchází, je nestabilní, při chůzi se motá. Všechny okolnosti napovídají blížícímu se rozloučení. Jak říkala sama paní doktorka, hodnoty jsou vysoké, každým dnem se může stav kočičky zvrátit. Všechna vyšetření máme za sebou, známe všechny skutečnosti a další trápení už nepřipustíme. Dnešní návštěvy nejsou ohroženy, z veteriny se vrátím obratem zpátky do útulku. Video je plné emocí, ale Klejky odchod přijímáme, víme na čem kočička je. Je nám to samozřejmě líto, ale máme s ledvinami své zkušenosti a tento stav už je nezvratný. Klejka byla v útulku dlouho, je členem naší velké kočičí rodiny, bez emocí to prostě nejde. Nejde to ani u kočičky, která je u nás krátce.

* 25. 1. 2014 Po deváté hodině jsme se naposledy rozloučili s milovanou Klejkou: http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/sbohem,_milovana_Klejinko_25.1.2014. Spinkej, kočičí princezničko, nikdy na tebe nezapomeneme!

S Klejkou nás spojují silné zážitky - smutné i veselé. Kočička u nás žila několik let a zůstane tady s námi již napořád - jako jedna z bublinek vznášejících se v prostoru a bdící nad útulkovými kamarády.

Klejinko naše zlatá, naprosto jedinečná kočičko s extrémní povahou, budeme na tebe s úctou a láskou vzpomínat a nikdy na tebe nezapomeneme.

Za všechna Srdíčka
Kristýna

Text: Kristýna Kacálková

OS Srdcem pro kočky

http://kocky-utulek.cz/