Antiparazitní spot-on FYPRYST COMBO pro psy - 10 - 20kg - M

Popis produktu

FYPRYST combo spot-on pro psy Veterinární přípravek Fypryst Combo spot-on Psi je určený k léčbě a prevenci napadení blechami, klíšťaty a všenkami. Přípravek je možné použít jako součást léčby při zvládání alergické dermatitidy po bleším kousnutí (FAD), pokud již byla dříve diagnostikována veterinárním lékařem.…

Historie ceny Katalogové č.: 5100475
NA OBJEDNÁNÍ do 72 hodin - Hlídat

Další varianty

S

NA OBJEDNÁNÍ do 72 hodin 161 Kč

L

NA OBJEDNÁNÍ do 72 hodin 170 Kč

XL

Skladem 212 Kč
Detailní popis

FYPRYST combo spot-on pro psy

Veterinární přípravek Fypryst Combo spot-on Psi je určený k léčbě a prevenci napadení blechami, klíšťaty a všenkami. Přípravek je možné použít jako součást léčby při zvládání alergické dermatitidy po bleším kousnutí (FAD), pokud již byla dříve diagnostikována veterinárním lékařem.

Léčba napadení blechami - Insekticidní účinek proti novému napadení dospělými blechami (Ctenocephalides spp) trvá po dobu 8 týdnů u koček i fretek. Prevence množení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami přetrvává po dobu 8 týdnů po aplikaci.

Léčba napadení klíšťaty - Přípravek má trvalý akaricidní účinek proti klíšťatům (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus) po dobu až 4 týdnů.

Jak ho používat?

Rozhrňte srst zvířete v oblasti na dolní části krku a před lopatkami tak, že je viditelná kůže. Přiložte hrot jednodávkové pipety na kůži a několikrát pipetu stiskněte tak, aby se celý její obsah vyprázdnil na kůži v jednom místě. Po manipulaci s přípravkem si dobře umyjte ruce. Zabraňte zvířeti, aby si přípravek slízalo. Mezi jednotlivými aplikacemi dodržujte interval minimálně 4 týdny. Koupání (namáčení) zvířat během dvou dnů po aplikaci přípravku a častější koupání než 1× týdně se nedoporučuje.

Přípravek neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů věku a/nebo o hmotnosti nižší než 2 kg. Přípravek neaplikujte nemocným zvířatům (např. horečka, systémová onemocnění) nebo zvířatům v rekonvalescenci.
Přípravek lze použít během březosti a laktace.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Fypryst Combo spot-on Psi je určen výhradně pro psy. Přípravek nepoužívejte u koček a fretek, protože by mohlo dojít k předávkování. Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích účinků nebo až úhynu zvířete.

Co obsahuje?

Fypryst 67 mg (0,67 ml) spot-on pro psy:
Léčivá látka: Fipronilum 67 mg
Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E320) 0,134 mg, Butylhydroxytoluen (E321) 0,067 mg

Fypryst 134 mg (1,34 ml) spot-on pro psy:
Léčivá látka: Fipronilum 134 mg
Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E320) 0,27 mg, Butylhydroxytoluen (E321) 0,13 mg

Fypryst 268 mg (2,68 ml) spot-on pro psy:
Léčivá látka: Fipronilum 268 mg
Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E320) 0,54 mg, Butylhydroxytoluen (E321) 0,27 mg

Fypryst 402 mg (4,02 ml) spot-on pro psy:
Léčivá látka: Fipronilum 402 mg
Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E320) 0,80 mg, Butylhydroxytoluen (E321) 0,40 mg