Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s třídenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
26.10.17 Výchova a výcvik

Štěněcí školičky

Máte nové štěně a chtěli byste ho správně socializovat? Pak vyzkoušejte štěněcí školičku. Pozor, není to obvyklý cvičák. Je to místo, kde váš čtyřnohý prcek pod vedením zkušených cvičitelů dostane pár lekcí správného chování a seznámí se s ostatními psy různých plemen.

K čemu jsou školičky dobré? Štěňata se učí nejen základům správné výchovy, ale mají zde možnost dosyta se vydovádět s ostatními pejsky. Tyto lekce jsou určené pro malá štěňata do 20. týdne věku. Dozvíte se na nich, jak správně na psa mluvit, kdy ho odměňovat, jak si s ním hrát. Štěně se seznamuje s cvičebním prostředím a ostatními psy, učí se pozornosti a několika základním cvikům. Dostanete tu osvědčené rady, jak zvykat štěně na ostatní domácí zvířata, osvojíte si v praxi, jak zvládnout chůzi u nohy na vodítku i mezi ostatními psy. Cvičí se zde s ohledem na věk a plemeno pejska. Vše probíhá na základě pozitivní motivace na hračky a pamlsky. Nepraktikují se tu žádné tělesné tresty, hlavně ne tresty rukou, jako například třepání za kůži na krku, převracení na záda, škrcení apod. Nikdo na nikoho nekřičí, ale na druhou stranu se divoké chování vhodně koriguje. Učí se zde i základy přivolání, což je snad nejdůležitější povel vůbec. Psí školičky jsou organizované převážně ve větších městech, ale najdete je i v některých menších obcích.

Co je potřeba mít s sebou?
- očkovací průkaz psa s platným očkováním (stačí ho předložit na první lekci)
- pevné vodítko asi 1,5 m dlouhé (nedoporučuje se samonavíjecí vodítko)
- oblíbenou hračku, o kterou se pejsek rád přetahuje
- chutné pamlsky v dostatečném množství

Foto: maxpixel.freegreatpicture.com