Správná komunikace je klíčem k úspěšnému vztahu nejen mezi lidmi, ale také ve vztahu psa s člověkem. Porozumět si i beze slov může být zpočátku těžké, ale věřte, že pochopit psí řeč a naladit se na stejnou vlnu není nic nereálného. Díky moderním metodám výchovy a správnému nastavení odměn to zvládnete.
Mám jezevčíka, který na mě neustále štěká kvůli jídlu. V minulosti jsem mu ustoupila a dala mu něco na zub, od té doby na mě takto dotírá. Když vařím a on na mě štěká, snažím se otočit se k němu zády a nevšímat si ho, dokud se neuklidní. To funguje tak pět minut, ale pak to zkusí znovu. Co dělat?
Výchova je klíčovým krokem k tomu, aby váš nový čtyřnohý kamarád žil spokojený život a byl skvělým společníkem pro vás i vaši rodinu. Zde je 8 tipů, na co nezapomenout.
Asistenční či vodící pes je pro člověka s postižením nepostradatelným pomocníkem. Pomáhá vracet tyto lidi zpět do běžného života, což by mělo být z dlouhodobého hlediska cílem každého předaného psího pomocníka. Zdaleka ne všichni psi však splňují mezinárodně uznávané standardy a takoví psi mohou být pro klienty i veřejnost dokonce i nebezpeční. Jednou ze záruk kvalitně vycvičeného psa je i nová mezinárodní identifikační karta.
„Nevíme, co máme dělat. Když odejdeme z bytu, Roxana vyje, štěká, škrábe na dveře a udělá nečistotu manželovi v posteli. Sousedé se zlobí, mají malé dítě a to nemůže spát. Dveře musel manžel oplechovat. Jsou na to nějaké léky?“ z veterinární ordinace.
Se psem si můžete užít spoustu legrace při „domácích pracích“. Samozřejmě tím nemyslíme, že by váš čtyřnohý kamarád pomáhal s luxováním, ale může vám přinést na povel různé předměty. Psi se rádi zavděčují a touží po pochvale a této vlastnosti lze jednoduše využít.
Podobně jako u lidí, tak i u psů stárnutí ovlivňuje jejich kognitivní schopnosti. Ale neznamená to, že by se starý pes nemohl učit nové triky, jen mu to bude trvat o něco déle.
Fyzické tresty, jako je třepání za kůži, chytání za čumák, nebo převracení psa na záda bohužel stále nejsou minulostí. Každý, kdo takové metody využívá, riskuje do budoucna problémy. Pes se na člověka přestane spoléhat a to zvlášť v krizových a konfliktních situacích.
Epidemie koronaviru a s ním související lockdown ovlivňuje nejen lidi, ale i naše čtyřnohé kamarády. Dokonce se zrodil nový termín – covidový pes. O co jde a jak se vyhnout následkům omezení?
Pokud pes vykonává potřebu či značkuje doma nebo na návštěvě, je to nepříjemný problém, který trápí snad každého pejskaře. Jaké jsou příčiny psí nečistotnosti a co dělat?