14.12.12 Aktuality

Strom splněných kočičích přání - mise Vánoce 2012

Od 14. prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích a přitom zůstat sedět v teple svých domovů nebo kanceláří. V tomto období se totiž opět koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Útulkové micky si i letos přejí krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.

 

První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 tisíc korun, následující Vánoce už to bylo skoro 740 000. Letos budou ve splnění svých přání doufat kočky z 26 organizací z 12. krajů ČR. Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo na měsíc pobytu v útulku. Letos poprvé můžete podpořit i jeden velký projekt od každého útulku.

 

Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vašeho města. Dárek mu lze zakoupit přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Každý dárce dostane na konci akce fotografii „své“ kočky s dárkem a může ji také navštívit.

 

Zúčastněné organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.

Pořadatelem je občanské sdružení Devět životů, veškerou práci kolem akce vykonávají její členové a jedna dobrovolnice zdarma, tím pádem jde opravdu každá koruna tam, kam je potřeba – kočkám.

 

Proč to děláme? Protože máme rádi kočky. A co vy, pomůžete nám splnit jejich přání?

 

Více na:

www.kociciprani.cz

www.devet-zivotu.cz