18.11.12 Aktuality

Tipy na vánoční dárky pro kočku

K Vánocům patří rodinná pohoda, cukroví a samozřejmě také dárky. Jakou vánoční nadílku letos naleznou pod stromečkem vaši kočičí kamarádi? Inspirujte se…

 

Vánoční dárková krabice pro kočky

Obsahuje plyšovou myš, sáček s catnipem, pamlsek křupky Crumbies 50g, míček a hračku - sob na tyčce.

 

Vánoční škrabadlo pro kočku

Kočičí škrabadlo by mělo být nezbytnou součástí bytu. Ještě lepší variantou je, pokud jich má kočka k dispozici více.

 

 

 

Vánoční plyšový sob/pes s catnipem

Kočky jsou od přírody hravá stvoření, když má plyšák v sobě navíc ukrytou lákavou šantu kočičí, o zábavu bude postaráno.


Oblíbené granulky  - NATURAL cat ADULT

Kompletní krmivo pro dospělé kočky. Dospělé kočky potřebují stravu, která poskytne vyvážené živiny potřebné k zajištění biologických funkcí, stavby těla, svalové hmoty, kvality srsti a imunitního systému.

Je obohacená vysokým obsahem proteinu a tuku, který prospívá zažívání a metabolismu živin. Výtažek z rozmarýnu, tokoferol a kyselina citronová: přírodní konzervační látky.Hexametafosfát sodný: Podílí se na prevenci zubního kamene a podporuje zdraví ústní dutiny. Mannan-oligosacharidy: Přírodní probiotikum. Podporuje růst užitečných bakterií v tenkém střevě, které podporují syntézu vitamínu, inhibují růst nežádoucích bakterií a zvyšují imunitu zvířete. Nízký obsah magnézia: Podílí se na kontrole Ph moči, čímž přispívá k udržení zdravého systému vylučování moči.

Postroj (Trixie) XCat vestička pro kočky

Vestička je doplněná o vodítko. Díky zvláště měkké výplni je příjemná na nošení a ničím kočku neomezuje. Je tak vhodná i na dlouhé procházky a zároveň poskytuje větší bezpečí, neboť jí nehrozí žádné odřeniny od zaříznutých řemínků. Vestička je plně přizpůsobitelná v oblasti hrudníku i břicha, takže dokonale padne každé kočce.

Fontána LUCKY-KITTY, keramická

Kočky velmi rády pijí z fontánky a pravidelný pitný režim je důležitý pro správnou funkci ledvin.

 

Pelech (kukaň) plyš. hlava s hračkou

Plyšová kukaň (z vnitřní strany flísová) s pěnovým polstrováním a odnímatelným polštářem s polyesterovou výplní. Uši jsou vyplněny šustivým materiálem, v očích jsou umístěny míčky na gumičkách.

 

Škrabadlo Alicante

Luxusní škrabadlo potěší snad každou kočku.

 

Hračka - Stojící pískací plyšová myš s catnipem

Tuhle robustní myšku váš pokojový tygr jen tak nezničí.

 

Šampon (megamazon) Passion Fruit

Vyživující šampon pro všechny typy srsti, který navíc nádherně voní.

 

 

Pozor na vánoční hodování

Kočky bývají na rozdíl od psů mlsné a jen málokdy si vezmou to, co se jim nezamlouvá. Některým psům sice vanilkové rohlíčky také příliš nevoní, přesto jimi nepohrdnou, pokud je dostanou od svého páníčka. Pár kousků cukroví žádné závažné problémy nezpůsobí, ale větší množství sladkostí už může mít neblahé následky. Může dojít k trávicím obtížím, k poruchám ve složení střevní mikroflóry s následným dietetickým průjmem. Ze všech vánočních pochoutek jsou pro psy a kočky nejškodlivější čokoládové cukrovinky. Čokoláda je pro zvířata toxická, protože obsahuje theobromin, který nedokáží zpracovat. Ani v tomto případě malý kousek obvykle neuškodí, pokud však malý jorkšír zkonzumuje celou tabulku čokolády, může u něj dojít i k otravě, která se projevuje apatií, křečemi, chvěním, někdy i ochrnutím nebo ztrátou vědomí. Návštěva ordinace je pak nezbytná. Kdo chce svým mazlíčkům o Vánocích zpestřit jídelníček, měl by vsadit na speciální psí a kočičí pamlsky, které slouží jako zdraví prospěšné doplňky stravy a které nikomu neuškodí. Oblíbené jsou také tzv. funkční pamlsky, které zvířatům chutnají a zároveň jim pomáhají pečovat o zuby a dutinu ústní. Ani se zdravými pamlsky by se to však nemělo přehánět – optimálně by měly tvořit nejvýše 10-15 % denního příjmu energie ze stravy. Vyzkoušet můžete například Dreamies křupavé polštářky plněné hovězím masem, lahodným sýrem, kuřecím masem nebo lososem, které obsahují méně než 2 kalorie v jednom kousku.