18.08.22 Život s kočkou

Tři důvody, proč adoptovat starší kočku

Starší kočky jsou v útulcích často přehlíženy. Zájemci obvykle dávají přednost koťatům a mladým kočkám. Přitom i starší kočky jsou roztomilé a milující jako jejich mladší kolegyně. 

Nejsou tak náročné
Starší kočky jsou přirozeně usedlejší a často jim tolik nevadí samota. Mladá koťata naopak vyžadují přítomnost člověka nebo druhé kočky. Pokud jste celý den v práci a hledáte kočičí společnost, když se večer vrátíte domů, může být pro vás starší kočka ideální volbou. Stále ji budete muset pravidelně krmit a doplňovat vodu a čistit stelivo v toaletě, ale bude vyžadovat méně pozornosti než kotě.

Nejsou tak divoké
Starší kočka vám bude spíš šplhat na klín, než lézt po záclonách! Čím je kočka starší, tím méně se toulá a loví a tím je klidnější. Místo pobíhání ji pravděpodobně najdete schoulenou na teplém místečku. Ale stále vám bude ukazovat svou hravost, když bude sama chtít. Je však důležité, abyste starší kočku stimulovali a dávali jí možnost hrát si, ale pravděpodobně to bude chtít dělat méně často než mladší kočka, takže budete mít více času na jiné věci, třeba mazlení.

Znáte jejich povahu
Osvojit si dospělou kočku znamená, že budete mít mnohem lepší představu o její osobnosti a o tom, co má a nemá ráda. Zaměstnanci útulku vám budou schopni poradit, jak se chová, zda může žít s jinými zvířaty, jaké má zdravotní problémy a cokoli dalšího potřebujete vědět. Koťata jsou bezesporu roztomilá a přítulná, ale pokud si pořídíte starší kočku, získáte povědomí o tom, jak se pravděpodobně bude chovat k dětem a cizím lidem. Navíc pokud máte doma místo pouze pro jednoho nového kočičího kamaráda, může být starší kočka, která nemá ráda jinou kočičí společnost, skvělou volbou.

Zdroj: Battersea.org.uk
Foto: Pixabay