27.01.12 Život s kočkou

Umísťovací výstava koček v rámci mezinárodní chovatelské výstavy Star Show 2012

Ve dnech 21. 1. - 22. 1. 2012 se v hotelu Diplomat konala v rámci mezinárodní výstavy koček také umísťovací výstava koček bez domova.

Každá umisťovací výstava má své osobité kouzlo. Tato však byla úplně jiná, jednalo se totiž o výstavu chovatelskou, v rámci níž jsme mohli prezentovat i naše útulková zvířátka. Akce to byla nezapomenutelná a ohromná. Viděli jsme kočičky chlupaté i nahaté, tenké i tlusté, malé i velké. Probíhalo vyhlašování vítězů a posuzovatelé měli plné ruce práce.

Velmi nás potěšil přístup organizátorů výstavy, kteří k nám byli velmi milí a vstřícní. Měli jsme pro sebe vyčleněný prostor, kde jsme si mohli postavit i charitativní krámeček. Setkali jsme se tam s kamarády a přáteli z řad útulkářů, se kterými se potkáváme na výstavách a akcích zaměřených právě pro útulky.

V charitativním stánku se podařilo vydělat ve prospěch srdíčkových kočiček neuvěřitelných 14 196 korun a nejen to, dostali jsme také sponzorské dary v podobě vzorků granulek a konzerviček a naši čtenáři, fanoušci a dárci nám donesli další hromadu darů. Udělalo nám to ohromnou radost.

I když domov nenašla žádná srdíčková kočička, vůbec to nevadí. Jiné kočičky ze spřátelených útulků měly štěstí a našly novou milující rodinu. Každé takové umístění se přece počítá.

Děkujeme organizátorům výstavy, kteří nám umožnili vystavovat naše opuštěné kočičky. Děkujeme za aktivní pomoc všem našim dobrovolníkům, dárcům a všem návštěvníkům výstavy, jež poskytli zázemí a domov kterémukoliv zvířátku z útulku a těm, co se přišli podívat a jakýmkoliv způsobem přispěli kočičkám. Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří nám vyrobili krásné předměty a dárky do charitativního krámečku.

Za všechna srdíčka,
Kristýna Kacálková,

OS Srdcem pro kočky, www. kocky-utulek.cz