05.08.13 Aktuality

Virtuální adopce – pomůžete?

Rozšířeným způsobem, jak pomoci kočkám v útulcích, je tzv. virtuální adopce. O co se jedná?

 

V podstatě o adopci zvířete na dálku. Je vhodná u koček, které z nějakého důvodu nemohou být umístěny do domácnosti (jsou nemocné, plaché...), případně této možnosti využívají lidé, jež zvíře nemohou mít, nebo jednoduše chtějí udělat dobrý skutek. Adoptovány jsou často také kočky, které měly být uspány (jsou handicapované, týrané). Právo na život ale náleží každému živému tvorovi. Pomocí péče od dárců mohou spokojeně žít v klidném prostředí útulku.

 

Jak probíhá virtuální adopce?

Na stránkách útulku najdete seznam koček určených k adopci. Vyberete si tu, která vám nejvíce padne oka. Adopcí jí dáte šanci na lepší život. Můžete ji podpořit mnoha způsoby – jednorázovými nebo pravidelnými platbami, zasláním krmiva, zboží do aukcí atd. Kočky vybrané k adopci vyžadují zvláštní péči, častý veterinární dohled, léky, individuální přístup. Tím, že si je na dálku osvojíte, dáte jim novou naději a pomůžete útulku, který často bojuje o holou existenci. Po osvojení kočičky obdržíte osvědčení o adopci.

 

Podpora kočka je zcela na vás

Pomůže jakákoliv částka či materiální pomoc z vaší strany. Situace v soukromých útulcích je bohužel velmi špatná, proto je každá pomoc obrovským přínosem. Za „svým“ mazlíčkem se samozřejmě můžete přijet kdykoli podívat. Jako kompenzaci za vaši pomoc vám můžeme poskytnout darovací smlouvu, všechny dary lze ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb. o daních odečíst z daňového základu. Kočičky k virtuální adopci si můžete vybrat v jakékoliv rubrice našeho webu.

 

Jak virtuální adopcí pomoci kočce

Útulek ve Vrbičanech Srdcem pro kočky o. s. vám s ochotou pomůže s osvojením zvířete na dálku. Virtuální adopce je vhodná, ať už bydlíte v jakékoli oblasti ČR, nejen v Praze. Pomůžete chlupatému obyvateli útulku k lepšímu životu.

 

Pokud vás myšlenka virtuální adopce oslovila, navštivte stránky občanského sdružení Srdcem pro kočky o. s.