ALAVIS MSM pro koně

600g Skladem > 5 ks 810 Kč
+
Doprava zdarma

Veterinární přípravek pro koně proti zánětu a bolesti a na zpevnění vazů a šlach.

 

ALAVIS™ MSM obsahuje ultra čistou podobu látky MSM v koncentraci 99,97%. Pro zachování vysoké kvality nejsou přidávány žádné pomocné látky.

ALAVIS™ MSM má prokázané analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětli­vé)účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku ALAVIS™ MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů.

ALAVIS™ MSM se díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům podílí také na odbourání poškozené kloubní tkáně. Lze ho také úspěšně využít v alergologii pro zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.


Složení ALAVIS™ MSM:

MSM - Methylsulfonyl­methan
Látka MSM je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů - základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání. MSM je také pomáhá ke zlepšení kopytní rohoviny a ke zkvalitnění srsti.


ALAVIS™ MSM doporučujeme podávat:

* u hříbat od 2. - 3. měsíce věku
* u mladých koní
* u dostihových, sportovních a pracovních koní
* u starších a těžších koní
* u poúrazových a pooperačních stavech
* u koní s projevy alergií (zmírňuje projevy alergických reakcí)
* při zhoršené kvalitě srsti, zejména matné srsti
* pro zlepšení celkového zdravotního stavu a prodloužení aktivního života koně


 

ALAVIS™ MSM je vhodný zejména při těchto potížích:

* při chronické myalgii (bolesti svalů) a při svalových křečích
* při degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu, jako je zánět kloubů (arthritis), zánět kloubní hlavice (epifyzitis), zánět škáry kopytní (laminitis)
* při onemocnění střelky kopytní
* při bolestech bederní části páteře (lumbalgii)
* při zánětu pohrudnice (pleuritis)
* při prasklinách kopytního pouzdra

Obsah účinných látek v 1 kg

* MSM - Methylsulfonyl­methan - 1000 g

Dávkování

Hmotnost koně Iniciační dávka (prvních 10 dní) denně Udržovací dávka (pokračovací) denně
100 kg 2 odměrky 1 odměrka
500 kg 6 - 10 odměrek 3 - 5 odměrek

Způsob použití:
Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.

Délka užívání:
Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, je možné podávat po celou dobu sportovní sezóny.

 

24. 03. 2019
  • zdá se že pomáhá