21.03.15 Pomůcky

Výběr antiparazitik

Víte, jak chránit svou kočku před klíšťaty a blechami?

Nejlepší prevencí onemocnění přenášených klíšťaty je zabránit jejich přisátí nebo způsobit jejich rychlý úhyn. V současné době je na trhu široký sortiment antiparazitárních výrobků pro psy i kočky od šamponů, obojků, sprejů, až po spot on pipety. Je nutné vždy dodržovat doporučení výrobce, nezaměňovat výrobky určené pro jednotlivé druhy zvířat, dodržovat vhodný věk pro jejich použití a sledovat dobu jejich účinnosti. Vybrat si můžete například některý z těchto preparátů.

Beaphar antiparazitní obojek CAT BIO BAND - obsahuje vysoce účinné esence nimby a voňavé éterické oleje přírodního původu jako eukalyptový olej, citrónový extrakt, cedrový olej, mátu a routový olej. Jedná se o přírodně účinný prostředek s ochranným účinkem koncentrovaných nimbových substancí. Účinné látky proniknou do kožichu a na kůži kočky, která bude mít příjemnou vůni pro člověka, nikoli však pro škodlivé parazity. Vysoce účinné vlastnosti čistě biologických nimbových esencí působí jako trvalý ochranný plášť. Je vhodný pro kočky a koťata od 8 týdnů. Doba působení je 4 měsíce.

Antiparazitní spot-on FRONTLINE COMBO – používá se k léčbě a prevenci napadení blechami a klíšťaty u koček. Zabraňuje pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu 6 týdnů po aplikaci. Neaplikujte koťatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 1 kg.

FIPRON pro kočky spot on - roztok k nakapání na kůži pro kočky proti blechám, klíšťatům a všenkám (ochrana proti blechám až 5 týdnů, proti klíšťatům 3 až 4 týdny).

Antiparazitární spot-on FLEVOX - léčba napadení blechami a klíšťaty, kontrola alergie na bleší kousnutí. Roztok pro nakapání na kůži pro kočky, proti blechám a klíšťatům.

Antiparazitární spot-on BOB MARTIN clear CAT - fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účinek proti blechám a akaricidní účinek proti klíšťatům u koček. Způsobuje nekoordinovanou činnost centrálního nervového systému a smrt hmyzu nebo roztočů.

Antiparazitární obojek BEAPHAR S.O.S. - bílý voděodolný antiparazitní obojek proti klíšťatům a blechám o délce 35 cm pro dospělé kočky od 1 roku.

ARPALIT elektronický REPELENT - veterinární technický prostředek Arpalit Cat elektronický repelent je vhodný pro kočky všech velikostí a každého věku. Používá se i pro starší a slabá zvířata náchylná k nemocem, v době laktace, pro koťata i pro zvířata pobývající v domácnosti. Elektronický repelent obsahuje mikročip, který vydává ultrazvukové impulzy o frekvenci 40 kHz neslyšitelné pro člověka a zvíře. Krátké ultrazvukové impulzy ruší a odpuzují parazity v okruhu 3 metrů od zvířete a tím brání jeho napadení.

Antiprazitární sprej Frontilne– slouží k léčbě a prevenci při napadení blechami, klíšťaty a všenkami u psů i koček.

Antiparazitární obojek Bolfo - obojek je vhodný pro psy i kočky slouží k hubení blech, klíšťat, vší a všenek. Je určen pro stálé nošení, účinkuje jak při pohybu, tak v klidu. Po nasazení je účinný proti blechám u koček až 4 měsíce, proti klíšťatům až 10 týdnů. Vhodný pro zvířata od 3 měsíců věku.

Antiparazitární obojek FORESTO – není to tradiční obojek proti blechám a klíšťatům. Je vhodný pro psy i kočky. Využívá nově vyvinutou směs materiálů, která umožňuje bezpečné, řízené uvolňování nízkých dávek účinných látek po dobu až 8 měsíců. Tak zvíře dokonale chrání nejen tím, že blechy a klíšťata hubí, ale rovněž klíšťata odpuzuje dříve, než se přisají. Odpuzuje klíšťata a hubí blechy i klíšťata.

Antiparazitární sprej BOLFO – sprej proti blechám je vhodný pro kočky i psy od prvních týdnů života. Používá se jako přípravek proti blechám, klíšťatům, vším a všenkám a k hubení jednotlivých klíšťat.

Všechna uvedená antiparazitika jsou k dostání na www.krmeni.cz