08.11.13 Aktuality

Výstava opuštěných koček v Modřanech

V sobotu 30. listopadu se v pražských Modřanech uskuteční umisťovací výstava opuštěných koček z útulků a ochranářských sdružení z Prahy a Středočeského kraje. Výstava se koná od 10 do 17 hodin v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí. Patronát nad výstavou převzala paní Ing. Tylová, zástupkyně starosty MČ Prahy 12.

Šanci najít nový domov zde dostane 120 koček. Jana Kohoutová ze sdružení Šanta kočičí, které výstavu organizuje, uvedla: „Pokud se rozhodnete si některou z koček osvojit, můžete si ji vzít rovnou domů. Stačí podepsat předávací protokol a zaplatit poplatek za vakcinaci, případně kastraci.“

Vstupné na výstavu bude činit 30 Kč a výtěžek se použije na krmení, stelivo a veterinární péči pro kočky, které se výstavy zúčastnit nemohou, nebo nové majitele nenajdou. Vítány jsou také materiální dary, například krmivo, stelivo, pelíšky, škrabadla nebo hračky.

Cílem výstavy je umístit co nejvíce bezprizorních koček do nových rodin a informovat o problematice opuštěných zvířat, kastračním programu a funkci soukromých útulků a depozit. Zúčastněným útulkům výstava pomůže získat volná místa pro přijetí dalších ohrožených koček.

Kočky, které se dostávají do útulků, zde naleznou bezpečný azyl a péči, ale to, co opravdu potřebují, je především nový domov. Mnoho z nich nachází nové majitele právě na výstavě, kde je mají zájemci možnost vidět naživo. Navíc zde mohou mluvit s dobrovolníky, jež se o kočky starali. A z nabízených micin si vybrat tu, která bude v jejich domácnosti spokojená. Jak vysvětluje Jana Kohoutová: „Možná je to tím, že na výstavě lidé vidí, jak je jejich pomoc důležitá – mají před sebou opuštěné zvíře, které díky nim může získat nový domov, lásku a péči. “

O útulku Šanta kočičí:
Útulek Šanta kočičí v pražských Modřanech vybudovali a provozují výhradně dobrovolníci a má kapacitu 50 koček. Je financován z darů a grantů a je řádně registrován a dozorován Městskou veterinární správou. Občanské sdružení Šanta kočičí bylo založeno v roce 2006 s cílem pomáhat opuštěným kočkám, které potřebují pomoc, a snažit se dlouhodobě zlepšit situaci bezprizorních koček v Praze.


www.santakocici.cz