13.09.15 Život s kočkou

Ztratila se vám kočka? Nepanikařte a řiďte se našimi radami.

Nejprve dejte v okolí bydliště vědět, že kočku postrádáte. Je pravděpodobné, že ji bude mít u sebe někdo ze sousedů. Vytvořte letáčky s její fotkou a kontaktem na sebe. Vylepte je na frekventovaná místa v ulici, na nástěnku v domě, na nejbližší zastávku MHD, do blízkých obchodů i veterinární ordinace. Na letáčky můžete připojit informaci, že je sundáte, až se kočka najde, tím snížíte pravděpodobnost jejich strhávání. 

Informujete o ztrátě kočky obecní úřad, blízké útulky a veterinu. Pošlete email s informacemi, kdy a kde se kočka tratila, připojte její fotku a kontakt na vás. Nebojte se útulky požádat o zveřejnění profilu hledané kočky. Využít můžete i internet. Najděte si servery, kde je možné ztrátu inzerovat např. www.nalezenci.cz, www.psidetektiv.cz aj.

Průběžně kočku hledejte a volejte na ni jménem. Nejlepší čas je co nejpozději večer a co nejdříve ráno, dokud je klid. Podstatné je při hledání zavolat a poslouchat, jestli někde neuslyšíte mňoukání. Vyděšená kočka se často ozve jen krátkým mňouknutím. Jestliže kočka není zvyklá chodit ven pravidelně, nebude pro ní přirozené pobíhat na volném prostranství, pravděpodobně bude skryta poblíž místa ztráty (pod auty, ve křoví, ve sklepě). Je proto důležité začít hledat co nejdřív.